Elektronik ve Bilgi Teknolojilerinden Sorumlu Devlet Bakanı Rajeev Chandrasekhar’a göre hükümet, beş ila yedi ülkenin dijitalleşmeyi hızlandırmak için Mart ayına kadar UPI ve Aadhaar gibi Hindistan tarafından geliştirilen teknoloji platformlarını benimsemek için kaydolmasını bekliyor.

Hindistan Yığın Geliştirici Konferansı’nda konuşan bakan, Başbakanın dijitalleşmeyi hızlandırmalarına yardımcı olmak için ülkelere Hindistan teknoloji platformları sunmaya karar verdiğini söyledi.

Chandrasekhar, “Şubat-Mart ayına kadar dünya çapında yaklaşık 5-7 ülkenin (platformları benimsemek için) kaydolmasını bekliyorum” dedi. Hükümet, G20 Başkanlığı sorumluluğunun bir parçası olarak birkaç ülkeye teknoloji yığınını (Aadhaar, UPI, DigiLocker, Co-Win, GeM, GSTN vb.) sunmak için ulaşmayı planlıyor ve Hintli startup’ların ve sistem entegratörlerinin bu uygulamadan kazanç sağlamasını bekliyor. .

Bu ayın başlarında, NPCI’nin ABD, Kanada ve BAE dahil 10 ülkeden yerleşik olmayan kişilerin NRE/NRO hesaplarından UPI platformunu kullanarak dijital olarak para transferi yapmasına izin verdiği bildirildi. Hindistan Ulusal Ödemeler Kurumu (NPCI), bir genelgede, yerleşik olmayanların Birleşik Ödemeler Arayüzünde (UPI) işlem yapmak için uluslararası cep telefonu numaralarını kullanmalarına izin verilmesine yönelik talepler aldığını söyledi.

NPCI, 10 Ocak tarihli bir genelge ile UPI katılımcılarından 30 Nisan’a kadar NRE/NRO hesapları olan yerleşik olmayanların uluslararası cep telefonu numaralarını kullanarak para transferi yapmalarına izin verilecek bir mekanizma oluşturmalarını istemişti.

Başlangıç ​​olarak, bu tesis Singapur, Avustralya, Kanada, Hong Kong, Umman, Katar, ABD, Suudi Arabistan, BAE ve Birleşik Krallık olmak üzere 10 ülkede yerleşik olmayan kişilere sunulacaktır.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.genel-8