Google, ABD Adalet Bakanlığı şikayetinin 'haksız' olduğunu söyledi

Alphabet Inc’in Google gelen şikayete inandığını söyledi. ABD Adalet Bakanlığı Şirketi dijital reklamcılıktaki hakimiyetini kötüye kullanmakla suçlamak “haksız”.

Şirket ayrıca “kendini güçlü bir şekilde savunacağını” da sözlerine ekledi.

Hükümet, Google’ın 2021’deki gelirinin yaklaşık yüzde 12’sini oluşturan ve aynı zamanda arama motoru ve bulut şirketinin genel satışlarında hayati bir rol oynayan bir işletmeyle mücadele ederek Google’ın reklam yöneticisi paketini satmaya zorlanması gerektiğini söyledi.

Ayrıca Oku

Ekonomistlerin tahminine göre 2023'te daha derin işten çıkarmalara hazırlanın
Big Tech firmalarının iddia raporunda yılda 1 milyona varan kazanç sağlayan teknisyenler işten çıkarıldı

Gelirinin yaklaşık yüzde 80’i reklam işine bağlı olan Google, hükümetin “yeniliği yavaşlatacak, reklam ücretlerini artıracak ve binlerce küçük işletme ve yayıncının büyümesini zorlaştıracak kusurlu bir argümanı ikiye katladığını” söyledi. “

Federal hükümet bunu söyledi Büyük Teknoloji Soruşturmalar ve davalar, aralarında Facebook’un sahibi Amazon.com’un da bulunduğu bir grup güçlü şirkete karşı olan daha küçük rakiplerin oyun alanını eşitlemeyi amaçlıyor. Meta Platformlar ve Apple Inc.

“Google’ın reklam teknolojisi işine karşı önceki davaların/soruşturmaların aksine, DOJ oldukça önemli ve Google’ın bazı potansiyel savunma hatlarını önlüyor” dedi. Wells Fargo analist Brian Fitzgerald.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9