Bu şaşırtıcı gelmemeli, ancak Elon Musk aşırı derecede çevrimiçi olmanın bir dezavantajını görmüyor.

Tamam, 127 milyon takipçim var ve çok hızlı büyümeye devam ediyor.

Çarşamba akşamı bir Tesla kazanç görüşmesinde “Twitter hesabımı kontrol edeyim” dedi. “Tamam, yani 127 milyon takipçim var ve bu çok hızlı büyümeye devam ediyor.”

Sadece şu puan tablosuna bak.

Musk, “Bu benim oldukça popüler olduğumu gösteriyor,” diye devam etti. “Bazı insanlar arasında popüler olmayabilir. Ancak insanların büyük çoğunluğu için takip hesabı kendisi için konuşuyor.

olan birinden gelen tuhaf bir açıklamadır. tam anlamıyla tweet’lerinin hem kendisi hem yatırımcıları hem de şirketi için ölçülebilir bir kaosa neden olduğu gerekçesiyle yargılanıyor. Musk, tweet’lerinin kendilerini yanılttığını iddia eden ve ticaret yapmak için onun açıklamalarına güvenmenin kendilerine önemli miktarda paraya mal olduğunu söyleyen bir Tesla yatırımcıları sınıfından potansiyel olarak milyarlarca dolarlık zararla karşı karşıya.

“Oldukça popülerim”

Bu 2018 tweet’i, SEC’den bir menkul kıymetler dolandırıcılığı davasını halletmek için ona şimdiden 40 milyon dolara – Tesla’dan 20 milyon dolar ve kişisel olarak 20 milyon dolar – mal oldu. Twitter çoğu insan için ücretsizdir, ancak Elon Musk için maliyetler orantısız bir şekilde yüksek olmuştur.

Kazanç görüşmesinde Musk, Twitter’ın Tesla’nın araçlarına olan talebi artıran “inanılmaz derecede güçlü bir araç” olduğunu belirterek (şirket az önce azalan talebi karşılamak için büyük bir fiyat indirimi başlattı) ve diğer otomotiv CEO’larının satışları artırmak için onun gibi tweet atmalı. (Volkswagen CEO’su Herbert Diess tam olarak bunu yapmaya çalıştı; bir yıl sonra işsiz kaldı.)

Musk’ın Twitter kullanımının bir felaket olduğunu söylemek yanlış olmaz. Sosyal medya şirketini satın alması, kendi net değerini azalttı ve onu borç yükü altında bıraktı. Daha sürdürülebilir bir geleceğe dair ilk iddialarını benimseyen giderek artan sayıda Tesla sahibi, şimdi onun arabalarından birini kullanırken görülmekten utanıyor. Yatırımcıları ona tweet atmayı bırakması için yalvarıyor ama elbette Elon Musk asla durmayacak.

Twitter’ın gerçek hayat olmadığı sık sık söylenir. Ama Musk’a göre hepsi ve daha fazlası.genel-2