25 Ocak Warhammer 40k: Darktide yama notları çok sayıda hatayı düzeltir, ancak daha da önemlisi oyuncuları Warhammer 40k oyununu değiştirmek için oturum açma ayrıntılarınızı gerektiren üçüncü taraf araçları kullanmaktan caydırır.

Fatshark, Darktide’ın PC sürümü için yeni içerik olmayacağını (ve aksiyon-macera oyununun Xbox sürümünün ertelendiğini) onaylarken, geliştiriciler şu anki odaklarının oyunu sıfırdan yeniden inşa etmek olduğunu açıkça belirtti. istikrarı üzerinde çalışmak için.

Darktide 1.0.22 yaması tam da bunu yapıyor; silahlar, Nimetler, kozmetikler, düşmanlar ve yeteneklerle ilgili çok sayıda hatayı düzeltiyor. Yine de en önemlileri, çökme ile ilgilidir, umarım oyunun bundan sonra üzerinizde rastgele ölmeyeceği anlamına gelir.

Bununla birlikte, tüm bunların ötesinde, üçüncü taraf araçlarının kullanımıyla ilgili bir tartışma var. Giderek daha fazla oyun geliştiricisi, oyuncuları oyunlarını değiştiren programlardan caydırdıkça, Fatshark da benzer bir tavır aldı – özellikle oyunun arayüzünde ayarlamalar yapmak için oturum açma verilerinizi gerektiren araçları hedefliyor.

Fatshark, “Genel olarak bu tür topluluk tarafından geliştirilen araçları desteklesek de, web hizmetlerimizden veya oyunun kendisinden alınan kimlik doğrulama belirteçlerini kullanarak arka uç API’lerimizle arayüz oluşturan üçüncü taraf hizmetlerin mevcut olduğunun farkındayız” diye yazıyor.

“Sadece tüm oyuncularımızın Fatshark’ın bu araçların kullanımından kaynaklanan herhangi bir sorundan sorumlu olmayacağının ve jetonun resmi oyun istemcisi dışında herhangi bir şekilde kullanılmasını desteklemediğimizin farkında olduğundan emin olmak istedik. Bu tamamen oyuncuların kendi sorumluluğunda yapılır.”

Fatshark devam ediyor açıklamak esasen “Darktide hesap kimlik bilgilerinizi, potansiyel olarak aşırı izinlerle Fatshark’ın üzerinde kontrol sahibi olmadığı bir üçüncü tarafa veriyorsunuz”, bu nedenle geliştirici değil, oyuncu hatalıdır.

Modları indirirken ve üçüncü taraf değiştirme sistemlerini kullanırken her zaman bir risk vardır; bu hemen hemen verilen bir şey. Ne yazık ki, bilgilerinizi ifşa etmeye istekliyseniz, bir şeyler ters giderse sonuçlarına katlanmak zorundasınız. Elbette, oyunun teknik sorunları can sıkıcı. Elbette, Darktide’ı çökmeden veya takılmadan oynamak istiyorum. Ama Fatshark’ın söz verdiği resmi düzeltmeleri beklemeyi tercih ederim.

Bu arada, Kaos’u bir kez daha ortadan kaldırmaya kararlıysanız, oyunu gerçekten oynamanıza yardımcı olacak tüm Darktide hata kodu düzeltmelerini içeren özetimize göz atmayı unutmayın. Kendinizi hayal kırıklığına uğratırsanız, keşfetmenizi bekleyen koca bir Warhammer oyunları evreni var – buna değdiğini söylediğimde bana güvenin ama sizi kesinlikle tüketecek. Bu arada, gece geç/sabah erken maç seanslarından sorumlu değilim.oyun-2