Google, Hızlı Eşleştirme özelliğini genişletmeye devam ediyor. Google’ın bu özelliği giyilebilir cihazların ötesine, örneğin bir aksesuar gibi aksesuarlara ittiği bildiriliyor. Piksel kalemi ve söylenti ilk Piksel akıllı etiketi genişler. Heyecan verici: Google yakında Samsung Galaxy S23’ten başlayarak akıllı telefonlar için Hızlı Eşleştirme işlevini sunabilir.

Hızlı Eşleştirme, Bluetooth LE’ye dayanır ve yalnızca kurulumu veya cihazlar arasında eşleştirmeyi basitleştirmekle kalmaz, aynı zamanda akıllı bildirimler ve konum takibi sağlar. Android kaynak kodu artık Fast Pair’in cep telefonlarını ve muhtemelen tabletleri de kapsayacak şekilde genişletileceğine dair göstergeler içeriyor.

Fast Pair, Galaxy ve Pixel akıllı telefonlara geliyor

bulgularına göre 9to5Google kod izleri, bir Samsung Galaxy S23 Ultra kurulumu için temel talimatları ve ardından yeni cihazda görüntülenen QR kodunu tarama istemini açıklar. Kodda başka bilgi yok, ancak hızlı çift uyumluluğunun Bluetooth LE’ye sahip diğer Android akıllı telefonlar için de geleceğine dair göstergeler var.

Galaxy S23’te olduğu gibi, özellik yalnızca yeni donanım algılandığında eşleştirme için kullanılabilir. Bu, kurulum sırasında WLAN, Google hesabı vb. girme gibi adımları ortadan kaldırır. Ayrıca eski telefondan yeni telefona veri aktarımını tamamlamak için kullanıcıları Samsung Smart Switch Tool gibi gerekli uygulamalara yönlendirir.

Samsung, Galaxy S23 serisini 1 Şubat’a kadar tanıtmayacağından, bu işlevin mevcut Android cihazlarda da bulunup bulunmadığına dair daha fazla bilgiyi ancak o zaman bekleyebiliriz. Resmi olarak Android 14 ile birlikte gelebilir.

Ne düşünüyorsunuz: Hızlı Eşleştirme tüm Android ve Wear OS cihazlarda zorunlu olmalı mı? Yorumlarda bize bildirin!genel-27