MoviePass işaretinin altındaki konser fotoğrafı

MoviePass bir devam filmi ile geri döndü ve geçmiş sahte çıkışlar, bu sefer gerçek gibi görünüyor. Film geçtiğimiz Ağustos ayında bilet abonelik hizmeti, kendini yeniden başlattığını duyurdu bir beta sürümü bu, bekleme listesinde bir yeri güvence altına almak için önceden kaydolmayı gerektiriyordu.

Ancak 2023 yazına kadar, MoviePass 2.0 sürümü büyük ihtimalle beta sürümün ötesinde, ilgili tüm müstakbel müşterilere açılmaya başlayacak. ilk bildirilen Salı günü Insider tarafından. Çıkış, MoviePass’ın kurucu ortağı ve şu anki CEO’su Stacy Spikes ile röportaj yaptı (sonra mülkiyeti geri aldı). şirketi satın almak iflas müzayedesinde geri). Spikes’ın yeni abonelikleri ne zaman herkese açmayı planladığı sorulduğunda, “Sanırım yaza kadar, ancak yine de aşamalı olarak kullanıma sunabiliriz” dedi.

Pazartesi günü, MoviePass tüm kullanıcıları duyurdu hala bekleme listesinde zayıflayanlara bu hafta hizmete erişim izni verilecek. Spikes’ın kendisi de bu vaadi, çoğunlukla yeni her şeyi anlatan kitabı Black Founder’ın fişi olan kendine özgü bir duyuru videosunda yineledi.

Şimdi, bekleme listesi haberlerinin ötesinde, geri kalanımız için de belirlenmiş bir MoviePass zaman çizelgesi var. Abonelik hizmetinin yeniden başlatılması, gişe rekorları kıran yaz sezonu için tam zamanında kullanılabilir.

Yine de, fazla heyecanlanmadan önce, ayda ~10$’lık sınırsız sinema salonu biletinin olduğunu bilin. değil geri dönüyor Spikes, Insider’a “Bu bir daha asla olmayacak” dedi.

Bunun yerine, MoviePass’ın yeni enkarnasyonu, geçişlerin müşterinin konumuna göre farklı bir tutara mal olduğu ve belirli filmlerin ve izleme sürelerinin daha fazla krediye mal olduğu katmanlı bir kredi sistemi üzerinde çalışır. Insider’a göre nihai değil, ancak beta sürümünü görüntüleyebilirsiniz. ödeme planı burada yeni MoviePass’ların ne kadara mal olabileceği konusunda kabaca bir fikir edinmek için.

Sınırlı deneme sürümünde, planlar ayda 10 ABD dolarından başlar ve size ülkenin çoğu yerinde 1-3 film izleme olanağı sağlar. Mümkün olan en pahalı sürümün maliyeti ayda 60 dolardır ve müşterilerin Los Angeles veya New York bölgelerinde ayda 30 film izlemesine olanak tanır. Spikes, sınırsız bir sürümün gelecekteki seçeneklerin bir parçası olabileceğini, ancak bir Alexander Hamilton’dan daha pahalıya mal olacağına güvendiğini belirtti.

Yeni nesil MoviePass’te başka farklılıklar da var. Hizmet, kısmen kripto para ile hayata döndürüldü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, bu şu anlama gelir: ‘Web3’ öğeleri geri dönüş sistemine İş tarafında, şirket indirimli bilet anlaşmaları için pazarlık yaptığını söyledi. kendini başarıya hazırlamak için.

MoviePass yıllar içinde çok şey yaşadı. Abonelik hizmetinin orijinali gerçek olamayacak kadar iyi model bir yol açtı yıkımsal hata ve iflas ana şirket, Helios ve Matheson. 2021 vardı Federal Ticaret Komisyonu yerleşimi.

Ardından Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Eylül 2022’de eski MoviePass CEO’su Mitch Lowe ile eski Helios ve Matheson CEO’su Ted Farnsworth’u menkul kıymetler dolandırıcılığıyla suçladı. her iki yöneticinin de yalan söylediği şirketleri, MoviePass’in 9,95 dolarlık abonelik hizmeti aracılığıyla karlı ve sürdürülebilir bir şirket haline gelebileceğini iddia ettiğinde yatırımcılara ve halka.

Yine de abonelik ilk çalıştırıldığında çılgınca popülerdi, ödeme yapan milyonlarca müşteriyi kendine çekti ve son derece çevrimiçi film meraklıları arasında efsanevi bir statü kazandı. Onca mali ve hukuki sıkıntıya ve geçmişe rağmen. müşteri verilerinin yanlış yönetimi, insanlar MoviePass’in dönüşüne hazır görünüyor. Bundan fazla 460.000 kişi lansmanından sonraki ilk 24 saat içinde bekleme listesine kaydoldu. Küllerinden yükselen bir anka kuşu gibi, MoviePass bir kez daha gökyüzüne doğru uçuyor. Bu sefer, umarım güneşe çok yaklaşmaz.

genel-7