Şu anda aylardır süren bir düşüşten yükselen küresel kripto piyasasının, önümüzdeki günlerde tüccarlardan ve yatırımcılardan daha fazla katılım görmesi bekleniyor. Ticaretin artması beklenirken, kripto borsası Binance, hain aktörlerin piyasayı manipüle etmesini ve diğer kullanıcıları yanıltmasını önlemek için adımlar atmaya karar verdi. Firma, piyasa manipülatörlerinin başkalarını finansal risklere maruz bırakmasını önlemek için ‘Self Trade Prevention’ (STP) adlı yeni bir işlev başlattı.

Özellik, Binance’in API kullanıcıları için kullanıma sunuldu. Borsadan gelen bu hizmet, algoritmik tüccarların programlama dilini kullanarak ticareti otomatikleştirmesine olanak tanır.

STP özelliğinin etkinleştirilmesi, tacirlerin diğerlerine belirli bir kripto para etrafındaki ticaret faaliyetlerinin gerçekte olduğundan daha fazla olduğu izlenimini vermek için kendi aralarında ticaret yaptığı kendi kendine ticaret emirlerinin uygulanmasını kısıtlayacaktır.

Bunu yaparak, söz konusu kripto varlıkları, manuel ticaret yapan ve zarara uğrayabilecek diğer masum tüccarları veya yatırımcıları çekebilir ve aldatabilir.

“Bu isteğe bağlı API Siparişi özelliği, kullanıcıların olası bir kendi kendine ticaretin sonuçlarını belirlemek için her spot sipariş için bir STP parametresi ayarlamasına olanak tanıyacak. Binance, “Bu özelliği kullanmayan kullanıcılar bundan etkilenmeyecek” dedi. Blog yazısı.

Borsa ayrıca Twitter’da özellikle ilgili resmi duyuruyu yayınlayarak STP işlevinin 26 Ocak’tan itibaren yayına gireceğini ortaya koydu.

“Lütfen bu işlevin yalnızca API aracılığıyla kullanılabildiğini unutmayın. Binance Web, Binance uygulaması ve Binance masaüstü uygulamasındaki kullanıcılar etkilenmeyecek.”

Binance, 30.000 kişinin katılacağı bir Web3 bursu ve eğitim programı ile 2023’e adım atmaya karar verdi.

Batı Avustralya Üniversitesi, Kıbrıs’taki Lefkoşa Üniversitesi, Almanya’daki Frankfurt School of Finance & Management ve Nijerya’daki Utiva Technology Hub, Binance’in girişimine eğitim ortakları olarak katılmayı kabul etti.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

genel-8