Atlassian, Confluence işbirlikçi çalışma alanı platformu için müşterilerin süreçleri kolaylaştıran ve tekrarlayan manuel iş ihtiyacını ortadan kaldıran kurallar oluşturmasına olanak tanıyan yeni otomasyon yeteneklerini duyurdu.

Atlassian’da iş yönetimi ürün başkanı Erika Trautman, otomasyonun Atlassian’ın bir süredir yatırım yaptığı bir şey olduğunu ve artık platformunun temel bir parçası haline geldiğini söyledi. Şirket, ilk olarak 2020’de Jira platformuna yeni otomasyon yetenekleri sundu ve Trautman, Confluence ile yetinmeyeceğini söyledi: gelecekte diğer ürünlerde ek otomasyon işlevselliği başlatmayı planlıyor.

Trautman, “Confluence için değer önerisi ilginç ve Jira’dan biraz farklı çünkü Confluence, şirketinizin en önemli varlıklarının yaşadığı yerdir” dedi. “Bilginin paylaşıldığı ve işin ilerlediği yer.”

İçerik kuruluşlar içinde çoğalmaya devam ettikçe, çalışanların önemli bilgileri ortaya çıkarmak için zaman harcamak zorunda kalmamaları veya gereksiz ya da yanıltıcı gürültüyle dikkatlerinin dağılmaması hayati önem taşıyor, dedi.

Trautman, “Önemsiz ve sıradan hissettiren milyonlarca küçük görev var ve insanlar bunları yapmayı sevmiyor ve bu nedenle yapmıyor” dedi. “Otomasyon [allows you to] en önemli olana odaklan.”

Confluence için yeni otomasyon yetenekleri, belirli müşteri ihtiyaçlarına uyacak şekilde özelleştirilebilen kurallar içine yerleştirilmiş tetikleyiciler, koşullar ve eylemlerle etkinleştirilen Atlassian platformu tarafından desteklenmektedir.

Confluence’ın yeni önceden yapılandırılmış kurallar kitaplığı, kullanıcıların ortak içerik yönetimini ve yaşam döngüsü görevlerini otomatikleştirmesine izin vererek, yöneticilere önceden yapılandırılmış kural şablonlarını seçme veya alan ayarlarından veya küreselden kendi özel otomasyonlarını oluşturmak için düşük kodlu/kodsuz kural oluşturucuyu kullanma seçeneği sunar. ayarlar.

Confluence tarafından sunulan şablonlar şunlardır:

  • Bir sayfa belirli bir yazar tarafından yayınlandığında belirli etiketler ekleyin
  • Etkin olmayan sayfaları arşivle
  • Yeni toplantı notları yayınla
  • İnsanları güncel olmayan içerik hakkında bilgilendirin
  • Tüm sayfalardaki bir etiketi değiştirin
  • Yeni bir alan oluşturulduğunda aynı sayfa grubunu yayınlayın
  • Takım arkadaşlarına tamamlanmamış görevleri hatırlat

Trautman, Atlassian’ın köpürdüğünü gördüğü “gerçekten yaygın kullanım durumları” varsa, bunları kitaplığa ekleyeceğini söyledi. Ayrıca, önceden yapılandırılmış bu ilk kurallar dizisinin, müşterilerin sadece ayaklarını ıslatmasına ve nasıl çalıştığını anlamasına olanak tanımak için tasarlandığını da açıkladı.

“Daha sonra, şirketinizin veya ekibinizin ihtiyacına göre kendinizinkini yapılandırabilirsiniz” dedi.

Tüm yeni otomasyon özellikleri, Confluence Cloud Premium ve Enterprise müşterileri için 25 Ocak’ta yayına girecek.

Atlassian, hem kurum içi hem de üçüncü taraf uygulamalara otomasyon ekler

Atlassian, Confluence’ta yeni otomasyon yeteneklerini kullanıma sunmanın yanı sıra, Jira ile devops araç zincirleri arasındaki bağlantıları derinleştirdiğini ve modern hizmet otomasyonu ile destek ve olay operasyonlarını geliştirdiğini duyurdu.

Geliştirici ekipler, Jira ve devops araç zincirleri arasına daha fazla bağlantı ekleyerek, Jira, Confluence ve sürüm yönetimi araçları arasındaki yerel bağlantıların yanı sıra Jira ve Git araçları arasındaki çift yönlü eylemlerle devops araç zinciri genelinde otomasyon gerçekleştirebilir.

Şirket ayrıca, Jira Service Management’taki yeni otomasyon işlevselliğinin olay yanıtını hızlandırdığını, geliştirme ekiplerini operasyonel engelleyicilerden kurtardığını ve iş ekiplerinin gelişmiş hizmet deneyimleri sunmasına olanak tanıdığını söyledi.

Bu, BT operasyon ekiplerinin artık AWS’de manuel görevleri otomatikleştirebileceği ve eylemleri çalıştırabileceği anlamına gelirken, CI/CD araçları ile Jira Service Management arasındaki genişletilmiş bağlantılar, değişiklik isteklerinin oluşturulmasını otomatikleştirmeye yardımcı olacaktır. Kullanıcılar ayrıca, iş ekipleri için Assets nesnelerine bağlı az kodlu/kodsuz bir form oluşturucuya da erişebilecek.

Atlassian’ın ufkunda neler olduğu konusunda Trautman, önümüzdeki 12 ay içinde otomasyondan daha fazlasını duymayı bekleyebileceğimizi söyledi: Şirket için ana temalardan biri, uygulamaların bağlanmasındaki sürtüşmeleri azaltmak ve kullanıcıların üzerinden ağır yükü almak olacak.

“Evet, otomasyon hakkında bir şeyler duyacaksınız, ama aynı zamanda analitik ve verilerinize neler olduğunu nasıl daha iyi anlayacağınız ve kullandığınız uygulamalar arasındaki sürtüşmenin sizi etkilememesi için nasıl daha iyi bağlantılar kurabileceğimiz hakkında da şeyler duyacaksınız. yol,” dedi Trautman.

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.genel-13