Elektronik ve BT Devlet Bakanı Rajeev Chandrasekhar Çarşamba günü yaptığı açıklamada, artan veri ve cihaz fiyatlarının dijitalleşmenin hızla yaygınlaşması için bir endişe kaynağı olduğunu söyledi.

Yorumlar, ülkenin en büyük ikinci telekomünikasyon şirketi Bharti Airtel’in aylık minimum şarj planında son zamanlarda yaklaşık yüzde 57’lik bir zam yaptığı zeminde geldi.

Chandrasekhar, “Veri maliyetindeki veya cihazların maliyetindeki artış endişe verici çünkü bunlar hızlı dijitalleşmeye engel oluyor” dedi.

Bakan, Airtel’in mobil hizmet fiyatlarına yaptığı zamdan tam olarak haberdar olmadığını ve bakanlığın, zammın kısa veya uzun vadeli bir etkisi olup olmayacağını incelemek için telekom düzenleyicisi Trai ile görüşebileceğini söyledi.

Rusya-Ukrayna savaşı nedeniyle dünya genelinde fiyatlara yansıma olduğunu ve data fiyatlarının etkisinin incelenmesi gerektiğini söyledi.

Bharti Airtel, 28 günlük cep telefonu hizmet planı için minimum şarj fiyatını yaklaşık yüzde 57 artırarak Rs’ye yükseltti. Karnataka, Andhra Pradesh, Bihar, Uttar Pradesh West dahil olmak üzere sekiz çevrede 155.

Şirket, minimum Rs şarj planını durdurdu. 99, altında 200 megabayt veri sundu ve saniyede 2,5 kuruş Rs hızında çağrı yaptı. Airtel şimdi Haryana ve Odisha’da sınırsız arama, 1 GB veri ve 300 SMS içeren 155 Rs planını sunmaya başladı.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Microsoft, 2022’nin 4. Çeyrek Satışlarının Yavaşladığını, Bulut Bilişim Gelirinin Artmasını Gördükçe Karların Düştüğünü Söyledi

Günün öne çıkan videosu

CES 2023: LG’nin Şeffaf ve Bükülebilir TV’leri, Ultra Hafif Dizüstü Bilgisayarları ve Daha Fazlası

genel-8