Nier yazar-yönetmeni Yoko Taro, hayranların incelemeleri için bulmacalar sunmaktan çekinmiyor ve Game Maker’s Notebook podcast’indeki son History of Nier videosu da farklı değil. O videonun kapanışında Yoko Taro “para için her şeyi” yapacağını ve bir sonraki Nier oyununun yarın veya belki de bundan 35 yıl sonra çıkabileceğini söylüyor.

Röportajcı Shuhei Yoshida daha sonra Yoko’yu konuyla ilgili zorluyor ve ona mevcut projelerinde kreatif direktör olarak “daha az uygulamalı” bir rol alıp almadığını soruyor. Nier yaratıcısı, bu projeleri kişisel olarak yönetmediğini, çünkü “bu yaşlı adam onlarla yalnızca belirsiz, gevşek bir şekilde ilişkilendirilirse” oyunların daha iyi sonuçlanabileceğini hissettiğini söyledi. Bu oyunlar, diğerlerinin yanı sıra Voice of Cards serisini içerir.

Şimdi oynuyor: Nier (Orijinal) ile Nier Replicant Ver.1.2247 Grafik Karşılaştırması

Yoko Taro’nun yaptığı her şeyde olduğu gibi, burada da kesinlikle bir yaratıcı performans unsuru var – tüm kamu görünümlerinde dev bir yenilik maskesi takan bir adamdan daha azını beklemezsiniz. Yine de kişiliği, dolambaçlı yapboz kutusu hikayeleri ve çok sayıda sırrıyla tanınan Nier serisine uyuyor. 2021’de, üretken oyun korsanı Lance McDonald bir hile kodu bu, yıllarca gizlenmiş olan Nier Automata’nın sonuna atlamanızı sağlar. Geçen yıl, bazı yaratıcı Automata mod geliştiricileri, birçok hayranı rastgele bir oyuncunun oyunda kazara ultra gizli bir gizli alan keşfettiğine ikna etmeyi başardı.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1