Başka bir hafta, başka bir işten çıkarma turu. Bu sefer söz konusu Spotify. CEO Daniel Ek dün sabah çalışanları bilgilendirdi şirketin işgücünün yüzde 6’sını azaltacağını ve “bizi bugün buraya getiren hareketlerin tüm sorumluluğunu üstlendiğini” söyledi. En yüksek profilli değişiklik, baş içerik ve reklam sorumlusu Dawn Ostroff’un ayrılması oldu. Ve hiçbir ek gösteri kesilmemiş olsa da, Spotify’ın her iki şirketi de satın almasından yaklaşık bir yıl sonra, özellikle Podsights ve Chartable altındaki reklamcılık ve işletme çalışanları işten çıkarıldı.

Artı (ve bunun ne kadar tutarsız olduğunun tamamen farkındayım, özür dilerim), Hot Pod Summit için birkaç duyurumuz daha var.

Yıllarca süren podcast satın alımlarından sonra Spotify zayıflıyor

Spotify, stüdyoları, yayıncıları ve reklam teknolojilerini satın almak için 1 milyar dolardan fazla harcayarak, tamamen irade (ve sermaye) gücüyle podcast endüstrisindeki en büyük güç haline geldi. Aynı zamanda, son dört yıldır kıdemli eğlence yöneticisi Dawn Ostroff’a, gibi hitleri getiren gişe rekorları kıran anlaşmaları denetlemek için güvendi. Joe Rogan Deneyimi, Babanı arave batman gömülmemiş platforma özel. Spotify, şirket çapındaki işten çıkarmalarının bir parçası olarak şimdi konsolidasyona yöneliyor.

Ek’in mektubuna göre Ostroff kendi isteği dışında. İçerik ve reklam sektörünü, artık işletme müdürü olan abonelikler şefi Alex Norstrom devralıyor. Konuşma içeriği başkanları Julie McNamara, Max Cutler ve Bill Simmons, Norstrom’a rapor verecek.

Ostroff, “Birlikte çalışarak podcasting ekibimiz alanda devrim yarattı” dedi. dün bir şirket notunda. “Bu kuruluşun yörüngesi, neredeyse sıfır pazar payından ve bir avuç podcast’ten bugün beş milyondan fazla podcast ile lider platforma ve platformdaki podcast tüketiminde 30 kat artışa giderek şaşırtıcıydı.”

Ama (ve bu büyük bir ama), Norstrom memnun bir adam değil. Ostroff gibi derin Hollywood kökleri olan birine sahip olmaktan, Nostrom gibi daha tipik bir teknoloji yöneticisine geçmek, kaçınılmaz olarak işin işleyişinde bir değişiklikle sonuçlanacak. Belki de McNamara, Cutler ve Simmons daha fazla özerkliğe sahip olacak veya daha sıkı bir bütçeyle çevrelenecekler.

Ostroff dışında, içerik tarafı bu sefer en kötü kesintilerden kaçındı. Görünüşe göre herhangi bir ek şov kesildi, ancak bunun nedeni muhtemelen bu takımların Ekim ayında sert bir şekilde darbe almasıydı.

Spotify sözcüsü Rosa Oh, “Podcasting’teki başarımızı geliştirmeye, yaratıcılar için yenilikçi özellikler sunmaya ve O&E podcast’lerine yatırım yapmaya devam etmeye kararlıyız” dedi. Sıcak Kapsül.

Reklam ve iş tarafında, yeni işten çıkarmalar daha derinden hissedildi. İşten çıkarmaların vurduğu bölümler arasında geçen yıl Podsights ve Chartable kapsamında Spotify’a gelen çalışanlar da yer aldı. Bu iki şirketin satın alınması, Spotify’a şovların platformda nasıl performans gösterdiğini ölçme konusunda daha büyük bir yetenek sağladı ve onu reklam satmak için daha iyi bir konuma getirdi. Ve işe yarıyor – şirket, 2022’nin ilk dokuz ayında reklam gelirini 2021’in aynı dönemine göre yüzde 26 artırdı.

Ancak bu satın almalar, özellikle 2020’de Megafon’u satın almasından sonra Spotify’da halihazırda çalışmış olanlara benzer rollerde daha fazla çalışan ekledi. İşten çıkarmalardan etkilenen ve eski işverenlerini özgürce tartışabilmek için ismini vermek istemeyen bir kişiye göre, “iş görevlerinde çok fazla tekrar vardı”.

Spotify’ın birçok podcast iş satın alımını – Anchor, Megaphone, Podsights, Chartable – uyum içinde çalışmasını sağlamanın bir yolunu bulması gerektiği daha büyük bir soruna gidiyor. Aynı eski çalışana göre bu henüz gerçekleşmedi: “Pod yayınları için henüz gerçek bir stratejileri yok. Tüm bu farklı teknoloji yığınları var.

Kesintilerden etkilenen başka bir Spotify çalışanı da benzer şekilde hissetti. Eski işverenleri hakkında konuşabilmeleri için isimlerini vermemelerini isteyerek, “Her şeyin birlikte nasıl çalışması gerektiği konusunda çok fazla kafa karışıklığı vardı,” dediler.

Dün işini kaybeden 600 çalışan parçaları toplamaya çalışırken, şirket bir kez daha yalın organizasyonun nasıl çalışacağını bulmak zorunda kalacak. İşten çıkarmalar her zaman istikrarı bozsa da tam bir şok olarak da gelmediler. Kesintilere giden aylarda, çalışanlara iş seyahatlerini görev açısından kritik olaylarla sınırlamalarının söylendiğini ve yemek ve fitness maaşlarında indirim gördüklerini duydum. Bu arada, kalanlar sahip oldukları kadroyla yetinmek zorunda kalacak – Spotify tüm iş ilanlarını kaldırdı staj dışında.

Hot Pod Summit, başka bir heyecan verici konuk ve canlı bir podcast kaydı ekliyor

Hot Pod Summit önümüzdeki ay geliyor ve sizinle paylaşmak istediğimiz heyecan verici bir programlama haberimiz daha var: Conal ByrneiHeartMedia’nın Dijital Ses Grubu CEO’su , derinlemesine bir röportaj için bize katılacak sınır Genel Yayın Yönetmeni Nilay Patel. Mülakat canlı kayıt olacak kod çözücühaftalık podcast Sınır yöneticilere, yenilikçilere ve politika yapıcılara nasıl karar verdiklerini ve endüstrilerinin nereye gittiğini soran bir soru. Bu sohbete Hot Pod Summit’te ev sahipliği yapmaktan ve sektördeki birçok kişinin kafasındaki bazı büyük soruları yanıtlamaya çalışmaktan heyecan duyuyoruz.

Hot Pod Summit’e davet aldıysanız, kısa bir hatırlatma bugün Ek konuklara yer açmadan önce konferanstaki yerinizi garanti edebileceğimiz son gün.

Ve gelmek istiyorsanız, ancak listede değilseniz, lütfen formumuzu buradan doldurun tarafından bugün günün sonu ilgilendiğinizi bize bildirmek için.

Hot Pod Summit, işitsel yaratıcılar ve ilham veren dinleyiciler için önde gelen kültürel etkinlik olan work x work’ün On Air Fest’in bir parçasıdır. Audie Cornish, Kara Swisher, Talib Kweli, Krista Tippett, John Cameron Mitchell, Craig Finn, Kevin Morby ve Audible, Paramount, Topic Studios ile özel oturumların yer aldığı bu yılki yaratıcı festival, 23-25 ​​Şubat tarihlerinde Brooklyn’deki Wythe Hotel’de düzenleniyor. , Simplecast, Stitcher, Pushkin ve Vox Media Podcast Ağı ve daha fazlası. Daha fazlasını öğrenebilir ve tek ve iki günlük biletleri şu adresten satın alabilirsiniz: www.onairfest.com. Ayrıca On Air, Radiolab’ın sergileri ve sürükleyici odaları ile ilk podcast hayran deneyimine ev sahipliği yapıyor. varlık üzerine, En Sevdiğim Cinayet, ve dahası. Podcast Deneyimi, 23-26 Şubat tarihlerinde tüm gün devam eder. Biletler www.experiencepodcasts.com

Şimdilik bu kadar. Gelecek hafta dışarıda olacağım, yani Jake’ten haber alacaksın.

genel-2