Serinin birçok hayranı için RWBY 9. Sezon neredeyse bir “efsane” dönüştü. 8. Sezon uzun bir süre önce sona erdi ve 9. Sezonun geleceğini biliyorduk, ancak daha sonra çeşitli şeyler Rooster Teeth’in aleyhine çalışarak sezonu ve düzgün bir şekilde bitirmeyi başardı. Ne olacağına dair sadece küçük dalgalar ve kısa bakışlar yaşadık; bu, dört ana karakteri görünüşte “öldüren” dramatik 8. Sezon sonu göz önüne alındığında, hayranları daha da hayal kırıklığına uğrattı. Ama çok şükür ki uzun bir bekleyişin ardından sevilen dizinin dokuzuncu sezonuyla ilgili pek çok haberimiz var. İlki 18 Şubat’ta çıkacak olması!

Bu doğru, çıkışından önce sadece birkaç hafta daha beklememiz gerekiyor ve ilk resmi fragman Team RWBY’nin içinde olacağı “harikalar diyarını” vurguluyor ve onları güçlü bir şekilde test edecek:

Bu, geçmiş sezonlara göre bir “değişim” için yeterli değilmiş gibi, RWBY Sezon 9 da Rooster Teeth’in resmi sitesinde çıkış yapmayan ilk sezon olacak. Çünkü seriye olan artan sevgi nedeniyle Rooster Teeth, gösteriyi Crunchyroll’da yayınlama kararı aldı!

Şovun yeni platformda nasıl davrandığını görmek merak edilecek. Ama hiçbir şey olmasa bile, çıkacağını biliyoruz ve bu kadarı yeter… şimdilik.

oyun-4