Microsoft Teams, Outlook ve diğer Microsoft 365 hizmetleri, bir ağ sorunu nedeniyle şu anda dünya çapında binlerce kullanıcı tarafından kullanılamıyor. Yazılım üreticisi, “potansiyel bir ağ sorunu belirledi” ve hizmetleri tekrar çevrimiçi hale getirmek için bir düzeltmeyi gideriyor.

binlerce kullanıcı bildirilen sorunlar Bu sabah erken saatlerde 02:30 AM ET civarında, Microsoft Teams ve Outlook e-postası gibi hizmetler Avrupa ve Asya’daki pek çok kişi için yüklenmiyor. Microsoft, aşağıdaki Microsoft 365 hizmetlerini etkilenen olarak listeler:

Birden çok Microsoft hizmetinin aynı anda kesinti yaşadığını görmek nadirdir. Microsoft Teams, Avrupa ve Asya’daki kullanıcılar için bağlantıyı engelleyen sorunlar nedeniyle Nisan 2021’de iki saat süreyle kapalıydı.

Twitter’daki Microsoft 365 Status hesabı, kullanıcılar için güncellemeler sağlarken, Microsoft Teams hesabının son tweet’i 12 saat öncesinden, “durumunuzu ‘Hemen döneceğim’ olarak ayarlamanızı ve bir şeyler atıştırmanızı tavsiye ederim, dostum.” Bu, sabahın erken saatlerindeki bir kesinti için de iyi bir tavsiye.

genel-2