Ne bilmek istiyorsun

  • Downdetector’daki Teams, Outlook ve Office raporlama sorunları dahil olmak üzere birçok Microsoft 365 hizmeti sunucu sorunlarından etkilenmiştir.
  • Microsoft Azure sunucularına bağlı Xbox Live ve Microsoft Store uygulamaları, içerik indirirken benzer sorunlardan muzdariptir.
  • Microsoft sorunların farkındadır ve hizmetleri daha fazla kesinti olmadan kurtarma stratejisiyle sorunu izole etmiştir.

Microsoft’un birden çok bulut tabanlı hizmeti şu anda dahili ağ sorunları nedeniyle kesinti sorunları yaşıyor. Dünyanın dört bir yanındaki işletmeler, Outlook e-postası ve Teams konferans uygulaması da dahil olmak üzere Microsoft 365 paketine erişemediklerini bildirerek resmi Twitter hesabından bir yanıt istedi.

Sorunları kabul ettikten sonraki birkaç saat içinde, @MSFT365Durum (yeni sekmede açılır) sunucu sorunlarını derhal onarmak için en iyi stratejiyi sorun giderme ve planlama planını takip etti. Kesintiye neden olduğundan şüphelenilen yakın tarihli bir değişiklik, çalışanlar durumu izlerken şimdi geri alınıyor.

Daha fazla gör

genel-20