Meta, yeni güncellemeyle Quest'in el izleme teknolojisini geliştiriyor

Meta gelisti Meta Görevyeni v2.1 güncellemesi ile el izleme teknolojisi ve varsayılan hale getirdi görev uygulamalar.

Meta, bir Quest blog gönderisinde, El İzleme 2.1 güncellemesinin, kullanıcıların sanal gerçeklik (VR) uygulamalarında el girdilerinin tutarlılığını ve esnekliğini artırmak için güvenilirlik, doğruluk ve sistem sıkıştırma kalitesinde yükseltmeler içerdiğini söyledi.

“El İzleme 2.1 ile uygulamalar, izleme kaybını azaltabilecek ve gelecekteki konumları her zamankinden daha iyi tahmin edebilecek.”

Ayrıca Oku

Meta, Quest 2amp39s GPU'yu daha güçlü hale getiriyor
Meta Quest kullanıcıları artık kalp atış hızını takip edebilir

Eller görüş alanının (FOV) ötesine geçtiğinde, bir kaybın ardından iyileşme süreleri de önemli ölçüde kısalmıştır. Toparlanma süresinin kısaltılması, oyunun içine dalmayı artıracak ve kullanıcılar için daha sorunsuz etkileşimler sunacaktır.

Şirket, “Bu iyileştirmeler, birçok VR deneyiminde kullanışlıdır, ancak fitness uygulamaları gibi hızlı hareketleri teşvik eden uygulamalar için özellikle değerlidir” dedi.

Ayrıca, hızlı hareketlerin işlenmesindeki yeni yükseltmeler, titreşimin azaltılmasına yardımcı olacak ve uygulamalardaki izleme sürekliliğini artıracaktır.

Sonuç olarak, kullanıcıların el pozisyonları FOV’dan çıkıp geri döndükten sonra daha hızlı düzelecektir.

Meta, “Meta Quest’te el izleme özelliklerini ilk kez 2019’da kullanıma sunduk,” dedi.

Bu arada şirket Pazartesi günü yaptığı açıklamada, şirket ile ortaklığını genişlettiğini de duyurdu. Ulusal Basketbol Birliği (NBA) ve Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği (WNBA), Meta Quest’te 50’den fazla canlı VR oyunu sunuyor.

FacebooktwitterLinkedin




genel-9