J&K'deki insanlara dijital hizmetlerden yararlanma konusunda yardımcı olmak için 'Digi-Dost' Chatbot

Jammu ve Keşmir baş sekreteri Dr Arun Kumar Mehta Yetkililer, e-UNNAT platformu aracılığıyla farklı hizmetler için çevrimiçi başvuru yapan başvuru sahiplerine sohbet robotu destekli yardım sağlamak için dijital bir girişim başlattığını söyledi.

Dr Mehta, BT Departmanına ve NIC’nin yerel bölümüne bu tesisi halk için geliştirdikleri için iltifat etti ve insanları belirli hizmetlere başvurmak için zaman çizelgeleri ve yöntemler konusunda yönlendirecek şekilde bir sonraki aşamaya taşımaları konusunda onları etkiledi.

Ayrıca Oku

Google, Mayıs ayında ChatGPT rakibini tanıtabilir
ChatGPT ayda 42 ücretli bir sürüm sunuyor Neler sunuyor? Kullanılabilirlik ve daha fazlası

Alexa gibi sohbet botlarına dikkat çekmek ve siri çok başarılı olduklarını ve aslında ‘Digidost’u yükseltmelerinde onlara rehberlik etmesi gerektiğini, hizmet arayanların yararına başvuru yapmaya ilişkin tüm talimatların, yöntemlerin, gereksinimlerin ve bilgilerin dahil edilmesi gerektiğinin altını çizdi.

Genel Sekreter ayrıca, halkın hizmet kalitesine ilişkin memnuniyet düzeyinin değerlendirilmesi için başvuru sahiplerinden IVRS tabanlı geri bildirim alınması gerektiğini belirtmiştir. Daha sonra çağrı merkezi kurularak halka her türlü yardımın sağlanabilmesi için bunun yükseltilmesi gerektiğini belirtti.

Toplantıda 387 servisin e-Unnat ile entegre olduğu bilgisi verildi. Ayrıca önümüzdeki günlerde 400’den fazla hizmetin bu platformla devreye alınacağı açıklandı.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9