Bulut bilişim hizmetiyle tanınan Fransız Shadow şirketi, 19 Ocak’ta yaptığı duyuruda, Genymobile’ın satın alınması, Genymotion öykünücüsünün arkasındaki Android sanallaştırma çözümlerinde uzmanlaşmış bir Fransız girişimi. Bu satın alma ile Shadow, ” bulutta lider işbirliği platformu “.

Fransız know-how ittifakı

2011 yılında kurulan Genymobile, geliştiricilerin uygulamalarını bilgisayarlarındaki herhangi bir Android telefon yapılandırmasında çalıştırmak için, Genymotion öykünücüsü sayesinde. Şirketler, hizmeti kullanmak için bir abonelik sistemine abone olma seçeneğine sahiptir. Daha yakın bir tarihte, Paris merkezli şirket, Genymotion’un barındırılan bir sürümünü piyasaya sürdü.

aynı kategoride

İşletme BT harcamaları 2022’de azaldı

Genymobile’in Shadow tarafından satın alınması şirketlerin başında bazı değişikliklere yol açacak. 1 Mart’tan itibaren, Genymobile’in kurucusu ve eski teknik direktörü Arnaud Dupuis, başkan ve icra kurulu başkanı olarak atanacak. Shadow’un Başkanı ve CEO’su Éric Sèle, Genymobile’ın Başkanı olurken görevini sürdürecek. Genymobile’ın şu anki başkanı ve CEO’su Timothy Danford’a gelince, kendisini Shadow ve Genymobile için danışman olarak konumlandıracak.

Bu devralma ile Shadow,Genymobile’in Android platformundaki benzersiz bilgi birikimi ve sanallaştırma konusundaki derin uzmanlığı yol haritasını hızlandırmak ve endüstriyel rekabet gücünü artırmak “. Amaç, işletmeler, oyuncular ve yaratıcılar için pazar lideri olmaktır. İki şirketin yöneticileri gelecekteki bir bulut bilgi işlem ekosistemi için ortak bir vizyona sahip olmak bireyler ve profesyoneller için egemen “.

İçinde iletilenÉric Sèle, “ geçen yıl Genymobile ile kurulan ilişki belirleyiciydi hizmetimizin gelecek neslinin gelişimini ilerletmede “. vurgulayarak sözlerini bitiriyor: “ bu satın alma, Shadow’a ek uzmanlık getirecek ve aynı zamanda bir şirket olarak hırsımızı da gösteriyorhem iç hem de dış büyüme yaşayacak “.genel-16