Birçoğu, ağları ve verileri güvende tutmanın anahtarının sıkı kimlik ve oturum açma yönetiminde yattığına inanıyor, ancak çeşitli uygulamalar, platformlar ve bulut ile kullanılamayan diğer sunucular ve ağlardan oluşan bir hibrit kullandığınızda ne olur? aynı kimlik yönetimi aracı? adlı bir girişim Katman Kimliği Bu boşlukları kapatmayı vaat eden bir platform olan kimlik orkestrasyonu alanında çalışan bir platform, bugün bunun gibi araçlara yönelik pazar talebinin altını çizen bir finansman turu duyuruyor.

Şirket, işini büyütmeye devam etmek için kullanacağı B Serisi turda 26 milyon dolar topladı. Tur, Avustralya telekomünikasyon şirketi tarafından desteklenen ancak Telstra Ventures tarafından yönetiliyor. şimdi ondan bağımsız çalışıyor. Menlo Ventures, Forgepoint Capital ve Innovating Capital – önceki tüm destekçiler – de bu turda. Strata şimdi 42.5 milyon dolar topladı ve bu turdaki değerlemesini açıklamıyor.

Biraz kafa karıştırıcı bir şekilde, PitchBook notlar Haziran 2022’de Strata, 100 milyon dolarlık peşin değerlemeyle B Serisi’ni 35 milyon dolara yükseltiyordu. Strata bize bunun doğru olmadığını söylüyor – kurucu ortak ve CEO Eric Olden TechCrunch’a verdiği demeçte, tur son 90 gün içinde yükseltildi ve kapatıldı.

Bugün piyasada Ping, Entrust, Forge Rock ve diğerleri gibi bir dizi kimlik düzenleme sağlayıcısı bulunmaktadır. Olden, Strata’nın benzersiz satış noktasının, amiral gemisi ürünü Maverics’in müşterilerin herhangi bir kodu yeniden yazmaya gerek kalmadan daha modern araçların yanı sıra eski uygulamalar ve ayrıca zaman içinde eklenen tüm yeni uygulamalar için oturum açmalarını sağlaması olduğunu söyledi.

Bu, Olden’ın kısmen kendi doğrudan deneyiminden yola çıkarak inşa etmek istediği bir şeydi. O bir emekli asker kimlik erişim yönetiminin evriminde kilit rol oynayan iki farklı şirket kurmuş olarak. Her iki girişim de kendi zamanlarında sonunda RSA tarafından satın alındı; ayrıca Oracle’da bulut güvenliği ve kimlik yönetimi işini yürüterek zaman geçirdi.

Tüm bunlar sayesinde, araçların çeşitli uygulamalar için kimlik kapsamı sağladığı iddia edildiğinde bile gerçekte sağlamadıklarını, çünkü işletmelerin hâlâ bir yığın eski ve modern hizmet ve uygulama kullandığını görebiliyordu.

Bir röportajda “Yeni nesil için kimlik yönetimine gerçekten ihtiyacımız vardı” dedi. “Eksik olan şey, hepsinin nasıl birlikte çalışacağıydı.”

Düzenleme, kurumsal BT’de yeni bir kavram değildir. Konteynerlerdeki verileri yönetme, belirli hizmetleri otomatikleştirme ve daha fazlası ile ilgili olarak kullanılır. Strata’nın yaptığı şey, erişim kontrolü, kimlik doğrulama ve denetimi kapsayan bu konsepti kimliğe uygulamaktır.

Tipik olarak birlikte çalıştığı şirketler altı ila 10 arasında kimlik yönetimi aracı kullanabilir; örneğin Okta bazı hizmetleri kapsar, ancak şirket içi uygulamaları kapsayamaz; ve Microsoft’un diğerlerini kapsaması, işletmelerin diğer işletmeleri satın alması veya onlarla birleşmesi ile daha da karmaşık hale gelen bir sorun.

“Şimdi Strata tüm bunları birlikte yapıyor,” dedi. Etkisinin, BT ortamlarını sanallaştırmasıyla VMware’inkine benzer olduğunu, ancak en önemlisi, Strata’nın diğer kimlik ürünleriyle çalışmak için oluşturduğu konektörlerin, müşterileri uygulamaları yeniden yazmaya ayırmak zorunda kalacakları potansiyel olarak milyonlarca dolardan kurtardığını söylüyor. her şeyin daha uyumlu bir şekilde yönetilebilmesi için yenilerini benimsemek.

Şirket gelir rakamlarını açıklamıyor ancak geçen yıl %350’den fazla büyüdüklerini söylüyor. Fırsat olgunlaştı: Strata, genel olarak kimlik ve erişim pazarının 2030 yılına kadar %14,12 oranında büyüyerek 37 milyar dolarlık bir pazar olacağını tahmin ediyor.

Telstra Ventures’ın genel ortağı Marcus Bartram yaptığı açıklamada, “Strata, eski ve bulut kimlik sistemlerinin uygulamaları değiştirmeye gerek kalmadan birlikte çalışmasını mümkün kılarak geleneksel özel kimlik yönetimi modelini bozuyor” dedi. “Şirketin türünün ilk örneği kimlik düzenleme platformunun, müşteriler için onlarca yıllık satıcı bağımlılığını ortadan kaldırma potansiyeline sahip olduğuna ve Strata’yı kimlik pazarı liderlik tablosunun tepesine fırlatacağına inanıyoruz.” Strata şu anda öncelikle Kuzey Amerika’ya odaklanıyor, ancak Bartram TechCrunch’a planın şirketin muhtemelen 2024’te Asya Pasifik’te ölçeklenmesine yardımcı olmak olacağını söyledi.

İlginç olan, kimlik erişimi için arayüzler söz konusu olduğunda endüstrinin nereye yerleştiğidir. Parolalar, iki faktörlü kimlik doğrulama, güvenlik anahtarları ve parmak izi veya yüz kimliği gibi daha yeni teknolojilerin hepsi bugün yan yana duruyor. Kimlik yönetimi artık merkezileşmeye doğru ilerlerken, kendimizi doğrulama biçimimiz de basitleşecek mi?genel-24