Yenile

Bir diğeri Güncelleme (yeni sekmede açılır) Sorunun nedenini şimdi belirlediğini söyleyen Microsoft’tan.

“Sorunu bir ağ yapılandırma sorununa ayırdık ve ek etkiye neden olmadan sorunu çözmek için en iyi hafifletme stratejisini analiz ediyoruz. Ek bilgiye sahip olduğumuzda daha fazla bilgi sağlayacağız.”

Bazı kullanıcıların yine de Teams ve Outlook gibi hizmetlere erişemeyeceğini, ancak bir düzeltme üzerinde çalıştığını ekler.

Hâlâ bu sorundan etkilenen herkes için yakında iyi haberler gelebilir.

Resmi bir onay olmamasına rağmen, Microsoft 365 hizmet durumu sayfası (yeni sekmede açılır) “her şey yolunda ve çalışıyor” şeklindeki neşeli notla artık hiçbir sorun göstermiyor.

Kesinti raporları, bugün erken saatlerde büyük bir artışın ardından DownDetector’a da düşüyor – ancak Microsoft’tan resmi bir tweet alana kadar, henüz kendimizi kaptırmaya değmeyebilir….

Bu tweet’te belirtildiği gibi, kullanıcılar resmi Microsoft 365 “Hizmet Durumu Durumu” sayfasında daha fazla bilgi görebilir.

Yine de şu anda özellikle iyi bir okuma yapmıyor …

Uyarıda “Kullanıcılar birden çok Microsoft 365 hizmetine erişemeyebilir” ifadesi yer alıyor ve aşağıdaki hizmetlerin etkilendiği belirtiliyor:

  • Microsoft ekipleri
  • Çevrimiçi Değişim
  • Görünüm
  • SharePoint Çevrimiçi
  • OneDrive İş
  • Microsoft Grafiği

Etkilenen altyapı tarafından hizmet verilen herhangi bir kullanıcının birden çok Microsoft 365 hizmetine erişemeyebileceğini belirterek, “Olası bir ağ sorunu belirledik ve sonraki sorun giderme adımlarını belirlemek için telemetriyi inceliyoruz” diye ekliyor.

Microsoft’tan daha fazla bilgi – sorunun nedenini bulmuş gibi görünüyor, ancak işler henüz çözülmedi.

Daha fazla gör

İyi haber şu ki, Microsoft sorunu fark etmiş gibi görünüyor, bu nedenle bir düzeltme çok uzak olmayabilir.

Microsoft 365 Status twitter hesabı “Birden çok Microsoft 365 hizmetini etkileyen sorunları araştırıyoruz. MO502273 altındaki yönetim merkezinde daha fazla bilgi bulunabilir.” dedim (yeni sekmede açılır).

Günaydın – sadece iş için oturum açıyorsanız ve Microsoft 365 ile sorun yaşıyorsanız, yalnız değilsiniz.

Platform, Avrupa ve Asya’daki kullanıcıların Microsoft Teams ve Outlook dahil olmak üzere bir dizi hizmete erişememesi nedeniyle yaygın sorunlar yaşıyor.

işletim-sistemi-1