Çalışanların üçte ikisi, seçme şansı verildiğinde iş yerinde Mac kullanır ve çalışanlarına donanım seçenekleri sunamayan şirketler hata yapıyor demektir.

Bu, bir kitapta tekrarlandığını gördüğüm çıkarımlardan biri. Cisco’nun Mac dağıtımına yaklaşımını araştıran rapor geçen hafta masamdan geçen işinin karşısında. Creative Strategies analisti Ben Bajarin, Cisco’nun artık eski IBM CIO Fletcher Previn tarafından yönetilen Mac kurumsal ekibine baktı.

IBM’de Previn, çalışanların Mac’leri tercih ettiğini ve şirkete teknik destek açısından daha az maliyetli olanların daha sadık ve daha sadık olduğunu göstermek için çok miktarda dahili veri paylaştı. onlar daha üretken.

Previn, “Mac kullanıcıları daha mutlu ve daha üretken,” dedi.

Çalışanlara sağladığınız BT’nin, şirketinizin çalışanları hakkında ne düşündüğünü yansıttığına inanıyor. Saygı göstermenin bir yolu: onlara platform seçeneği sunun.

Bajarin, çok fazla şirketin yapmadığını söylüyor – ve hatta görünüşte yapmak platform seçenekleri sunun, bunu tam teknik destek olmadan gönülsüzce yapın.

“Genellikle, yönetilen yükseltmelerden, destek biletlerinden ve çoğu zaman uygulamalara erişim eksikliğinden mahrum kalmak anlamına gelir” diye yazıyor. “Çoğu BT kuruluşu, Mac kullanıcılarını kuruluşlarında kol mesafesinde tutuyor.”

Seçenek verildiğinde, kullanıcılar Mac’e geçer

Ancak Cisco’da durum böyle değil. Şirket, yeni işe alınanların %59’unun Mac’leri seçtiğini ve mevcut çalışanların %65’inin yükseltme şansı bulduklarında Apple platformuna geçtiğini söylüyor.

Cisco’da kullanımda olan 56.000 Mac var. Bunlar, 68.000 Windows PC ile birlikte çalışır (%50’den azı dahili çalışanlar tarafından kullanılır). Ayrıca %85’i iOS çalıştıran 56.000 mobil cihaz var.

Bu teknoloji yığını, teknik desteğe ihtiyaç duyan 140.000 çalışanla 99 ülkedeki 500 ofise yayılmıştır.

Cisco, Windows dizüstü bilgisayar kullanan çalışanlara yükseltme şansı verildiğinde, %24’ünün Mac’e geçmeyi seçtiğini keşfetti.

Seyahat yönünü görmek çok zor değil. IDC, ABD kuruluşlarında kullanımda olan Mac’lerin ortalama penetrasyonunun şimdiden %23’e ulaştığını tahmin ediyor.

Çalışan deneyimi sizin işiniz

Çalışan memnuniyeti, evde mevcut olan aynı harika teknolojileri işte kullanma tercihinden ve arzusundan yararlanır. İş dünyası, teknoloji seçeneği sunmamanın çalışan deneyimini aşındırdığını, bunun da düşük üretkenliğe yol açtığını ve personelin elde tutulmasına zarar verdiğini görmelidir. Bu moral bozukluğu aynı zamanda çalışan bağlılığını azaltır ve bu da müşteri deneyimini etkiler.

Başka bir deyişle, cihaz seçeneği sunmamak iş için kötüdür. Bajarin’in “işyerinde Mac’ler için bastırılmış bir talep” olduğuna inanmasına şaşmamalı.

Talebin hızlandığını biliyoruz çünkü Jamf CEO’su Dean Hager’in bir keresinde bana söylediği gibi, “Teknoloji çalışan deneyiminin sadece bir parçası değil, tüm çalışan deneyimidir. Bu yüzden işverenler bunu iyi bir hale getirmek isteyeceklerdir.”

Kurumsal teknolojinin evrimi

Apple’ın kuruluşta oluşturduğu ivme, kitini mevcut konuşlandırmalara entegre etmeye yardımcı olabilecek, işletme dostu çözüm sağlayıcılardan oluşan geniş bir ekosistem yarattı. Cisco, açıklamak için Jamf’in yıllık JNUC etkinliğinde bile konuştu. Mac’leri nasıl destekler? işletme genelinde. (Yapabilirsiniz o videoyu buradan izle.)

Bu, çoğu kuruluş için Apple’ın platformlarının tam beyaz eldivenli teknik desteğini, cihaz yönetimini veya yönetilen yükseltmeleri reddetmek için iyi bir argüman olmadığı anlamına gelir.

Cisco’da (IBM, SAP ve başka yerlerde olduğu gibi) büyük şirketlerin, ekiplerindeki kullanıcıların ikinci sınıf bir deneyim yaşamamasını sağlamak için Mac uzmanlığını şirket içinde getirdiklerini gördük. Neden, bir tabir uyduracak olursak, evde Jetgiller ve işyerinde Çakmaktaşlar gibi yaşamak?

Bajarin, “Mac önemli bir işyeri aracı haline geldi ve bu gerçeklikten kaçış yok” diye yazıyor.

Tüm son kanıtlar göz önüne alındığında, kabul etmekten başka bir şey yapmak zor.

lütfen beni takip et Mastodonveya bana katılın AppleHolic’in barı ve ızgarası ve Elma Tartışmalar MeWe’deki gruplar.

Telif hakkı © 2023 IDG Communications, Inc.genel-13