Son zamanlarda güncel his, yapay zeka ChatGPT ile sohbet etmeye çalışıyorsanız, muhtemelen bir anda “kapasitede” hata mesajıyla karşılaştınız. Chatbot’un ani muazzam popülaritesi, gerçekten de hizmete erişimi oldukça zorlaştırabilir.

Yapay Zeka ile sohbet etmek, hatta makaleler yazmasını veya sınavlara girmesini sağlamak eğlenceli olsa da, bazı insanlar sohbet robotunu iş amacıyla kullanabilmek için garantili erişim istiyor.

Bu ayın başlarında OpenAI, Discord sunucusunda yakında ChatGPT Professional adlı bir seçenekle ChatGPT’nin ücretli bir sürümünü sunabileceğini duyurdu. A bekleme listesi sunucuda yayınlanan OpenAI, bu işletme kullanıcılarının neler bekleyebileceğini ayrıntılarıyla açıklıyor.

Darboğaz olmadan her zaman kullanılabilir bir teklif

OpenAI’nin “deneysel” olarak tanımladığı profesyonel teklif, “her zaman kullanılabilir” olacak, “hızlı ChatGPT yanıtları (yani darboğaz yok)” sunacak ve “gerektiği kadar çok mesaj (normal günlük sınırın en az 2 katı)” teslim edecek.

Bekleme listesi ayrıca, seçilirseniz OpenAI’nin bir ödeme süreci ve bir pilot uygulama ayarlamak için sizinle bireysel olarak iletişime geçeceğini belirtir.

Görünüşe göre OpenAI erken erişim kullanıcılarını seçti ve bazı bilgileri paylaşıyorlar.

Hizmetten para kazanma sorunu geliyor

Erken erişim sürümünün bir kullanıcısı olan Zahid Khawaja, Twitter’da, halkın geri kalanının erişebildiği ücretsiz sürümden çok daha hızlı çalışan pro sürümde hızlı bir test gerçekleştiren bir video paylaştı. Videoda Khawaja, aylık 42 dolar olan aboneliğinin maliyetini gösterdi.

ChatGPT Pro böyle çalışır! Birçok kullanıcı benden kanıt istedi, ben de bir video yapmaya karar verdim. pic.twitter.com/QYNn3pRnxI


OpenAI’nin fiyatı aylık 42 ABD Doları olarak belirlemeye nasıl karar verdiği henüz belli değil. belki öyledir Otostopçunun Galaksi Rehberi’ne yeni bir gönderme. Bununla birlikte, Aralık ayında, OpenAI CEO’su Sam Altman, her bir yanıtın ortalama maliyetinin “birkaç sent” aralığında olduğunu söyledi, ancak sistemin “fahiş” hesaplama maliyetleri nedeniyle sonunda paraya çevrilmesi gerekeceğini kabul etti. Yazılım devinin önümüzdeki birkaç yıl içinde OpenAI’ye milyarlarca dolar yatırım yapacağı Microsoft ile yakın tarihli bir anlaşma da yardımcı olacaktır.

Bir bekleme listesi zaten var

Popülaritesine rağmen, ChatGPT piyasadaki tek AI sohbet robotu değildir. Aylık 42 ABD doları olan fiyat, bazı kullanıcıların daha uygun maliyetli ve aynı derecede etkili olabilecek başka çözümler aramasına neden olur.

ChatGPT, pro sürümün ne zaman halka sunulacağına dair herhangi bir bilgi açıklamadı ve “Maalesef, ChatGPT pro erişimi şu anda abonelikle sağlanamıyor.”

Ancak, haberdar olmak istiyorsanız ChatGPT, bekleme listesi formu.


Kaynak : “ZDNet.com”

genel-15