IIT Mandi araştırması: Çevrimiçi incelemeler, giyilebilir sağlık monitörlerinin benimsenmesine yardımcı oluyor

Hindistan Teknoloji Enstitüsü Mandi’deki araştırmacılar, kişisel sağlık hizmetleri için giyilebilir teknolojilerin benimsenmesinde sürüyü etkileyen farklı faktörleri analiz ettiler. Çevrimiçi incelemelerin pazarlama etkinliğine ilişkin içgörüler sağlamak için anketlerden toplanan verileri analiz etmek için matematiksel modeller kullandılar.

Araştırmanın bulguları Journal of Marketing Communications’da yayımlandı. Araştırma Dr tarafından yürütülmüştür. Saumya DixitYardımcı Doçent, İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi, HTE Mandive doktora öğrencisi Anjali Pathania’nın ortak yazarıdır. HTE Mandi ve Dr. Gowhar Rasoolİşletme Çalışmaları Okulu, Jammu Merkez Üniversitesi, Jammu.

Ekibin yakın tarihli çalışması, kişisel sağlık hizmetleri için giyilebilir teknolojilerin benimsenmesinde gütmenin itici güçlerini anlamayı amaçlıyor. COVID-19 salgınının başlangıcından bu yana bu tür cihazların kullanımında bir artış oldu. Bu tür cihazların bazı örnekleri arasında, salgın sırasında kandaki oksijen seviyelerini izlemek için yaygın olarak kullanılan oksimetre dahil olmak üzere fitness takipçileri, akıllı saatler, giyilebilir sensörler ve giyilebilir tıbbi cihazlar yer alır. Giyilebilir cihazlar, sağlıkla ilgili verileri görüntülemek için bir akıllı telefona veya diğer kaynaklara bağlanabilir ve uyarılar, hatırlatıcılar ve kişiselleştirilmiş öneriler gibi özellikler sunabilir.

Geleneksel olarak, diğer kullanıcılar tarafından yapılan öneriler ve incelemeler, giyilebilir cihazlar da dahil olmak üzere herhangi bir ürünün benimsenmesinde ana itici güç olmuştur. Geçmişte bu incelemeler kulaktan kulağa dolaşırken, Web 2.0 teknolojilerinin gelişmesiyle birlikte tüketiciler, hizmet ve ürünlerle ilgili deneyimlerini sosyal medya gibi çeşitli araçlar aracılığıyla büyük ölçekte ve gerçek zamanlı olarak kolayca ve özgürce paylaşabilmektedir. çevrimiçi inceleme siteleri. Modern zamanlarda, çevrimiçi incelemeler, kişisel sağlık hizmetleri için giyilebilir teknolojinin benimsenmesinde bireylerin “sürü” veya grup davranışını etkileyebilen Ağızdan Ağza Sözün veya eWOM’un elektronik versiyonudur.

IIT Mandi araştırmacıları, diğer insanları kişisel sağlık hizmetleri için giyilebilir teknoloji satın almaya ve kullanmaya teşvik etmede çevrimiçi incelemelerin rolünü anlamayı amaçladı. 434 giyilebilir teknoloji kullanıcısıyla anket yaptılar ve Smart PLS ile Kısmi En Küçük Kareler Yapısal Eşitlik Modellemesi (PLS-SEM) yöntemini kullanarak verileri analiz ettiler.

Araştırmanın teknik ayrıntılarını açıklayan IIT Mandi, Dr. sağlık hizmetlerinde giyilebilir teknolojinin benimsenmesine ilişkin incelemeler.”

Analiz, benzer geçmişlere ve ihtiyaçlara sahip kullanıcılar tarafından yazılan incelemelerin, kullanım kolaylığı, giyilebilir teknolojinin kişisel sağlık hizmetleri için yararlılığı ve şirketin itibarı ile ilgili kullanım bilgileriyle birlikte okunmasının, potansiyel kullanıcıların sürüyü benimsemeye karar verip vermeyeceğini etkileyebileceğini gösterdi. giyilebilir sağlık cihazının

Analizlerinin sonuçlarına dayanan diğer öneriler hakkında konuşurken, Dr. Anjali Pathania. akademisyen IIT Mandi, “Çevrimiçi inceleme topluluğu yöneticileri, tüketicileri, giyilebilir teknolojinin kullanım kolaylığı, kullanışlılığı ve şirket itibarı ile ilgili yarı kılavuzlu bilgilerle birlikte incelemeler yazarken benzer ayrıntılar sağlamaya teşvik etmelidir. Ayrıca, aşırı bilgi yüklemesini azaltmak ve kişisel sağlık hizmetleri için giyilebilir cihazların potansiyel kullanıcılar tarafından benimsenmesinde sürüyü iyileştirmek için çevrimiçi platformlarda inceleme yönetim sistemi/algoritmaları ile birlikte benzer bilgilere dayalı filtreler sağlanmalıdır.”

FacebooktwitterLinkedin
genel-9