Bethesda sonunda Fallout 76’yı kurtarmış olabilir, çünkü çevrimiçi RPG oyunu için yeni bir güncelleme onun en sinir bozucu sorunlarından ve dengeleme sorunlarından birini ortadan kaldırıyor, yeni oyuncuların PvP’de gerçekten rekabet etmesini ve görevlerden ve mücadelelerden faydalanmasını kolaylaştırıyor. Yine de, tipik tarzda, Bethesda’nın güncellemesi ayrıca yeni bir hata getiriyor – Fallout 76’ya şu anda giriş yaparsanız, silahlarınızdan birinin cephanesinin kaybolduğunu veya aniden hareket edemediğinizi görebilirsiniz.

Önce iyi haberi yapalım, çünkü – Bethesda’nın şakacı iğnelemeleri bir yana; onları gerçekten seviyoruz – Fallout 76’ya gelen değişiklikler, yeni aksaklığın etkilerinden çok daha ağır basıyor.

24 Ocak’ta başlatılan en son güncellemede Bethesda, Fallout 76’nın saldırıya uğramış ve eski silahlarının tümünü kaldırdı. Esasen, RPG bir dengeleme sorunuyla karşı karşıya kaldı. 2019’daki lansmanından bu yana, modifikasyonlar ve hasar güçlendirmeleriyle tamamlanan çeşitli efsanevi silahlar geçici olarak eklendi ve daha sonra kaldırıldı – patlayıcı hasarlı Flamer oyunda mevcutken oynuyorsanız ve bir tane aldıysanız, saklayın, ancak sonraki güncellemeler onu oyun dünyasından kaldırarak yeni oyuncular için elde edilemez hale getirir.

Bunlar aslında eski silahlardır – yalnızca kullanım ömrü boyunca Fallout 76’ya ayak uyduran bazı oyuncuların erişebildiği, ancak o zamandan beri kaldırıldığı ve bu nedenle yeni oyuncular tarafından talep edilemediği silahlar.

Bu, Fallout 76’nın oyuncu tabanının bir kısmının herkesten daha güçlü teçhizata sahip olduğu anlamına gelir. Oyunu denemek istiyorsanız ve ilk kez PvP’yi denediğinizde birinin mirası Fatman tarafından anında parçalara ayrılırsanız, pes etmek isteyebilirsiniz. Alternatif olarak, Fallout 76’nın ortak etkinliklerinin tadını çıkarmak istiyorsanız, eski silahlar sayesinde en zorlu düşmanları bile saniyeler içinde yok edebilen oyunculara sahip olmak o kadar da eğlenceli olmayabilir.

Ancak artık eski silahlar ve o kadar yaygın olmayan ve Fallout 76 topluluğu tarafından her zaman hoş karşılanmayan hacklenmiş silahlar kaldırıldı.

Bethesda, “Oyun içinde elde edilemeyen silahlara iliştirilmiş yasa dışı modları kaldıracak bir sistem uyguluyoruz” dedi. diyor. “Çoğu oyuncu mevcut silahlarında herhangi bir değişiklik fark etmeyecek, ancak, silaha doğal olarak donatılamayan bir moda sahip bir silaha sahip olan oyuncular, silahta bir hasar düşüşü fark edebilir ve mod artık mevcut olmayacaktır. ”

Fallout 76 hayranları, eski silahların kaldırılması konusunda olumluydu ve bunun onları Bethesda RPG oyununu tekrar denemeye ikna edebileceğini söyledi. Biri, “Bir sürü insan miras yüzünden çekip gitti” diye yazıyor. “Miraslar oyundan daha az zevk almalarını sağladığı için ayrılan eski oyuncuların geri döndüğünü görmemiz çok muhtemel.” “Geri geliyorum,” diyor bir başkası. “Yeni içerik, miras yok, kulağa eğlenceli bir zaman gibi geliyor.”

Üçüncü bir hayran, “Bugün, bana göre ihtiyaç duyduğu kadar uzun sürebilecek bir güncelleme.” yazar. “Şimdi gerçek takımların savaştığını görmeyi dört gözle bekliyorum… ve olayı saniyeler içinde yok etmemeyi.”

Bununla birlikte, en son güncelleme, Fallout 76’ya yeni bir hata eklemiş gibi görünüyor; bu sayede, ağırlık azaltma yeteneği kullanan güç zırhına sahip oyuncular, bu yeteneğin artık çalışmadığını bulmak için oturum açıyor. Bu, ekipman yüklerinin aniden düzgün hareket edemeyecekleri kadar fazla olduğu anlamına gelir.

Plazma mitralyözünü kullanan diğer oyuncular, cephane sayacının ‘500’ gösterdiği bir aksaklıkla karşılaştı, ancak tabanca tamamen dolu olsa bile, kurumadan önce yalnızca 17 atış yapıyor ve bu da silahı aşağı yukarı işe yaramaz hale getiriyor. bethesda diyor bu sorunların “raporlarını araştırıyor” ve çözüldüklerinde güncellemeleri yayınlayacak.

Fallout 76’ya geri dönüyorsanız ve aynı zamanda bir sonraki Bethesda kıyametinin ne zaman geleceğini bilmek istiyorsanız, Fallout 5’in çıkış tarihi hakkında bildiğimiz her şeye göz atın. Ayrıca PC’de Fallout 4’ün en iyi modlarından bazılarını veya Fallout gibi diğer en iyi oyunlardan bazılarını denemek isteyebilirsiniz.

oyun-2