YouTube yayıncısı Mütekimaru Kanalı geçen hafta yayın ortakları – bir tank dolusu minnows – Pokemon Scarlet ve Violet oynarken kredi kartını birkaç satın alma işlemi yapmak için kullanmaya karar verdiğinde, ciddi şüpheli bir işle ilgilenmek zorunda kaldı. Evet, doğru okudunuz.

“Balıkçılık dolandırıcılığı” ilk kez rapor edildi SoraNews24, tüm çilenin nasıl gerçekleştiğini açıklayan. Son birkaç yılda Mutekimaru Kanalı’nın arkasındaki yayıncı, balık kontrollü akışlarıyla adından söz ettiriyor. Akışlar, balığın nerede yüzdüğünü izleyen ve tankın her bölümüne karşılık gelen bir düğme atayan Mutekimaru Kanalı tarafından geliştirilen bir teçhizat sayesinde çalışır. Yani balıklar yüzerken aynı zamanda oyunu da “oynarlar”.

Bununla birlikte, yakın tarihli bir Pokemon akışı sırasında, flama evin dışındayken oyun aniden çöktüğünde işler kontrolden çıktı ve entrikacı denizcilere Switch’ine tam erişim sağladı. Genellikle bir seferde yalnızca bir balığın akışta olmasına izin verilse de, birkaç arkadaşın yüzerek oyun alanına gitmesi ve suda yaşayan Pokemon meraklılarına katılarak hafif, kazara kredi kartı dolandırıcılığına katılması uzun sürmedi.

Balık hızla Nintendo eShop uygulamasına yöneldi ve burada Mutekimaru’nun henüz talep etmediği birkaç ödülü kullandılar, bir Nintendo Switch Sports kozmetik satın aldılar, Switch’in Nintendo 64 öykünücüsünü indirdiler ve çoğumuzun sahip olduğundan çok daha fazla kullanıcı lisansı sözleşmesi okudular. tüm hayatımız. Kısa bir süre sonra, balık bir gün demeye karar verdi ve konsolu kapattı.

Mutekimaru’ya göre, bir şeylerin ters gittiğini ilk olarak Nintendo’dan satın aldıkları için teşekkür eden e-postalar almaya başladıklarında anladılar. Mutekimaru, güvenlik ihlalinin arkasında balığın – Pokemon Scarlet ve Violet’in çok sayıda oyunu çökerten hatasının biraz yardımıyla – keşfettiğinde şok oldu. Kısa paniğe (ve akışta kredi kartı numaralarının gösterildiği zaman aralığına) rağmen, Mutekimaru olayı inanılmaz derecede komik bulduklarını söyledi. Yayıncı daha sonra komik altyazılar, aldığı e-postalara bir bakış ve yaptığı çok garip geri ödeme talebiyle birlikte olayın bir videosunu yüklemek için YouTube’a gitti.

Aşağıdaki videoda ortaya çıkan bu olayları izlediğinizden emin olun ve balıklarınızın akmasına izin verirken her zaman yanınızda olmayı unutmayın.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.oyun-1