Londra merkezli fintech Tranch, iş odaklı şimdi satın al sonra öde (BNPL) platformunu ABD’ye getirmek için 100 milyon $ (81 milyon £) fon sağladı.

Tranch, geçen yıl şirketin 2022 Yaz kohortunda seçkin hızlandırma programı Y Combinator’a dahil edilmesiyle Birleşik Krallık’ta bir fintech olarak öne çıktı.

O zamandan beri, şirket, oldukça büyük yeni yatırımlar sayesinde genişlemeye hazırlanan bir New York ofisi şeklinde bir ABD varlığı kurdu.

Tranch, BNPL finansmanı olan bir hizmet olarak yazılım (SaaS) şirketleri sağlar; bu, müşterilerin ilişkili maliyetleri daha küçük geri ödemelere bölebileceği anlamına gelir. Tranch, 500.000$’a (405.000£) kadar olan satın alımları BNPL ödeme planlarına böler.

Tranch’in kurucu ortağı ve CEO’su Philip Kelvin, “Bu zorlu makroekonomik zeminde, alıcılar ve tedarikçiler işletme sermayesi döngülerini optimize edebileceklerinden emin olmak zorundalar ve B2B BNPL bunu başarmanın sağduyulu bir yoludur” dedi.

“Yeni yatırımcılarımız ve önemli miktarda kredi tesisimiz ile ABD pazarındaki büyümemizi New York ofisimizin dışında sürdürmek için harika bir konumdayız.”

Yeni yatırım turu, FoundersX ile birlikte Soma Capital tarafından yönetildi. Tur ayrıca Clear Haven Capital Management’tan bir kredi tesisini de içeriyordu.

Soma Capital’in kurucusu, “SaaS ve hukuk firmaları, pazarlama ajansları ve danışmanlık şirketleri gibi diğer hizmet sağlayıcılar, her yıl kendileri veya müşterileri için çalışmayan koşullarda milyarlarca dolar değerinde büyük faturalar üretiyor, sadece seçim ve yenilik eksikliği yüzünden” dedi. Aneel Ranadive.

“’Tranch ile Öde’ onlara ve müşterilerine ödemeleri işlemek için alternatif bir yol sağlıyor. Tranch ile ödemeler artık bir engel değil, iş büyümesi için bir kolaylaştırıcı olmak zorunda.”

Şirket en son geçen yılın Mayıs ayında 3,5 milyon sterlinlik bir tohum öncesi turda fon topladı.genel-11