Alan Wake yakında geri dönüyor ve beraberinde daha fazla gizem getiriyor. Alan Wake 2’nin çıkış tarihi 2023 olarak belirlendi ve geliştirme hızlı bir şekilde ilerliyor. Hala uygun bir oyun içi fragmanımız veya oynanış gösterimiz olmasa da, oyun direktörü oyununun 2023’te çıkacağından emin.

Alan Wake 2 çıkış tarihi 2023. Sadece yeni nesil konsollar ve PC için çıkıyor.

Bir Remedy oyununda Alan Wake olarak oynamayalı uzun zaman oldu. Alan Wake’s American Nightmare’in yayınlanmasından neredeyse on yıl sonra, Alan Wake 2’nin çıkış tarihi onaylandı. Remedy’nin mükemmel Kontrolünde biraz Alan Wake gördük, bu da onların aynı evreni paylaştıklarını gösteriyor.

Alan Wake 2 Çıkış Tarihi Nedir?

Alan Wake 2’nin çıkış tarihi 2023 olarak belirlendi. Oyunun geliştiricisi Remedy Entertainment, 2023 çıkış tarihini onayladı. Çıkış penceresi veya gerçek bir çıkış tarihi hakkında daha fazla bilgi yok. Remedy, önümüzdeki aylarda Alan Wake 2’nin gelişimi hakkında daha fazla bilgi ve güncelleme sözü verdi.

Alan Wake 2’nin Xbox 360’ta piyasaya sürülmesinden bu yana on yıldan fazla zaman geçti. Remedy Entertainment, sevgili serisinin devamını yapmak için tatlı zamanını harcadığı açık. Oyun, ilk oyunu bu kadar özel yapan hayatta kalma korku unsurlarına sahip olduğu sürece, hayranlar biraz daha bekleyebilir.

Alan Wake 2 Platformları Nelerdir?

Görüntü gece yağmurlu bir sokağı gösterir

Alan Wake 2, PS5, Xbox Series X/S ve PC için onaylandı. Remedy Entertainment, Alan Wake 2’nin PC’de Epic Games Store aracılığıyla yayınlanacağını onayladı. Epic Games de oyunu yayınlıyor. Oyunun ayrıca yalnızca yeni nesil konsollar için olduğu söyleniyor, yani PS4, Xbox One ve Nintendo Switch gölgeli eğlenceyi kaçıracak.

Alan Wake 2’nin Hikayesi Nedir?

Görüntü, Alan Wake 2'nin çıkış tarihinde yüzünü buruşturan Alan Wake'i gösteriyor

Adil olmak gerekirse, oyun için sadece küçük bir teaser fragmanımız var. Yine de Alan’ı kapşonlu ve takım elbise kombinasyonu olmadan gösteriyor, bu yüzden en azından kıyafet onaylandı. Bunun dışında, hiçbiri hikaye hakkında bir şey vermeyen bazı tüyler ürpertici görüntüler var.

“İlk Alan Wake’in içinde korku unsurları olsa da, bu bir aksiyon oyunuydu. Alan Wake 2, Remedy’nin ilk hayatta kalma korku oyunudur. Türe yaklaşımımız. Oynanış ile hikayeyi gerçek anlamda birbirine bağlama fırsatımız. Derin, katmanlı bir gizem.”

Sam Gölü – Oyun istasyonu

Spoiler uyarısı, Alan Wake’in sonunda Alan kendini Dark Place’e sürgün eder. Küçük Bright Falls kasabasının altında bir yer. Öteki Dünya, gerçekliğin yeniden yazılabileceği bir yerdir ve orada bol miktarda “Karanlık Varlık” vardır. American Nightmare’de Alan kendini Karanlık Yer’den gerçek dünyaya yazıyor. Ayrıca şeytani ikiziyle savaştı ve zirveye çıktı.

Alan Neyin Peşinde?

Resim, Alan'ın el fenerini parlattığını gösteriyor

Alan Wake’in Amerikan Kabusu için daha fazla spoiler. Alan’ın aslında Karanlık Yer’den kaçmadığı ve hala orada sıkışıp kaldığı ima ediliyor. American Nightmare’deki olaylar sadece bu hayal gücünde gerçekleşti.

Oyunun Kreatif Direktörü Sam Lake’in Alan Wake 2’yi nereye götüreceği henüz belli değil. Evet, Sam Lake, Max Payne’i yapan ve oyunun modeline benzerliğini veren adamla aynı kişi. Fragman ayrıca bir slogana sahiptir. “canavarlar birçok yüze sahiptir”Evil Alan’ın devam filminde de görünme şansının hala olduğunu ima ediyor.

Control için Spoiler, Alan, Control’ün mükemmel AWE genişlemesinde ortaya çıkıyor ve bize tek bir uyarı veriyor, “Yine aynı şey oluyor”. Bu, her iki oyunun evrenini birbirine bağladı ve onları güzel bir şekilde bağladı. Uyarı ayrıca iki yıl sonra geldi, bu yüzden kim bilir neden bahsediyor (tahminimiz Karanlık Varlık tekrar geri döndü).

Alan Wake’in 2 Motoru nedir?

Alan Wake 2'deki ana karakterin silueti

Alan Wake 2, Northlight motorunu kullanır. Remedy Entertainment, Alan Wake 2’yi yapmak için tescilli oyun motorunu kullanıyor. Northlight, Control gibi önceki oyunlarına güç verdi ve kesinlikle olağanüstü görünüyor.

Son nesil konsollarda performansla ilgili bazı aksaklıklar vardı. Bununla birlikte, motor güzel grafikler oluşturdu ve genellikle eleştirmenler ve oyuncular tarafından övüldü. ile konuşmak IGNSam Lake, kontrolün “şimdiye kadarki en güzel görünümlü, en güzel Remedy oyunu”.

Sam ayrıca atmosfer ve stilizasyon ihtiyacını vurguladı. Takımın motora güvendiğini ve önemli olan şeyleri zorlamaya odaklanabileceğini söyledi. Epic Games, Alan Wake 2’yi yayınlıyor olsa da, Unreal Engine 5 kullanmıyor. Geliştiriciler bu gezide bildiklerine bağlı kalıyorlar.

Alan Wake 2’nin Oynanışı Nasıl?

Alan Wake 2 ana karakteri

Alan Wake, keşif ve anlatıya önem veren üçüncü şahıs bir nişancı oyunuydu. O zamanlar oldukça sağlam bazı çekim mekanikleri vardı, ancak onlar sadece hikayeye hizmet etmek için oradaydılar. Alan Wake’in ana kancası, anlatım ve yol boyunca tanıştığınız karakterlerdi.

Alan Wake 2’nin oynanışı hakkında henüz bir onay yok. Hikaye ve gizem söz konusu olduğunda köklerine sadık kalacağını düşünüyoruz. Umarım, silah oyunu, aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla silahla biraz daha iyi hale gelir. İlk oyunda ayrıca, Karanlık Varlık düşmanlarını yalnızca üzerlerine parlak bir ışık tutarsanız öldürebileceğiniz bir ışık ve gölge mekaniği vardı. Alan, macerasında mermi, pil ve malzeme toplamak zorunda kaldı.

Görüntüde Alan, Varlıkla savaşıyor

Karanlık Varlığı düşmanlardan atmak ve silahları kullanarak işlerini bitirmek için el fenerini kullanıyorsunuz. Fragmanda Alan hala güvenilir el fenerini elinde tutuyor, bu yüzden oyun mekaniğinin geri geleceğinden eminiz. Alan Wake ve mükemmel genişlemesi, hafif korku tatlarıyla biraz aksiyon odaklı. Remedy bu sefer daha çok hayatta kalma korku yönlerine odaklanıyor.

Kreatif Direktör Sam Lake şunları söylüyor:

Alan Wake 2 geliştirmesiyle ilgili her şey gerçekten iyi gidiyor. Üretimde derindeyiz, çok fazla malzemeye sahibiz ve oyunun büyük bir kısmı oynanabilir durumda. Ancak son birkaç aydır konuşuyoruz ve burada, harika yayıncımız Epic ile birlikte Remedy’de bir karara vardık. Bu yaz büyük bir şey göstermeyeceğimiz oyunlar.

Sam Lake – Kreatif Direktör

Alan Wake 2 Demosu Var mı?

Görüntü uzun bir yolu gösteriyor - Alan Wake 2 çıkış tarihi

Hayır, Alan Wake 2 demosu yok ve yakında görmeme ihtimalimiz de var.

Düzgün, gösterişli bir demo veya fragman oluşturmak çok fazla çaba gerektirir ve bu, geliştirme sürecinden uzaklaşabilecek birkaç aylık bir çalışmadır.

Sam Lake – Kreatif Direktör (Alan Wake)

Alan Wake 2’nin konsept çizimini görmek için buraya tıklayın.

Sam ayrıca yapmamız gerektiğini söyledi “Demo ve fragman için biraz daha bekleyin.” Hayatta kalma korkusu hayranları, Remedy’nin en iyi deneyimi sunacağı anlamına geliyorsa, daha fazla bilgi için memnuniyetle bekleyecektir.

Çözüm:

ilgili pek fazla bilgi yok Alan Uyandırma 2 çıkış tarihi, oyun veya hikaye. Alan Wake 2’nin çıkış tarihi yaklaştıkça daha fazla ayrıntıya sahip olacağız. Sam Lake harika bir kreatif direktör ve Remedy Entertainment harika oyun deneyimleri sunma konusunda usta.

Oyun hakkında daha fazla bilgi edinmek için biraz daha beklememiz gerekecek. Beklentilerin neler? Oyun, Sam’in ilk oyun için planladığı gibi açık dünyaya mı gidecek? Yoksa oyunda yarı açık keşfedilebilir alanlar mı olacak? Yorumlarda bize anlatın!oyun-5