Sony, Nisan 2023 gibi erken bir tarihte piyasaya yeni bir PlayStation 5 modeli getirme çalışmalarının içinde olabilir. Yeni bir rapor, Sony’nin söylentilere konu olan Slim modelini piyasaya sürmek yerine PlayStation 5 Pro’yu piyasaya sürmeyi planlayabileceğini gösteriyor. Temel PlayStation 5’in 2020’de piyasaya sürülmesinden bu yana neredeyse iki buçuk yıl geçti. Şimdi, bu Pro modelinin yeni ve daha güçlü bir AMD çipiyle geleceğine inanılıyor. PS5 Pro, daha iyi ısı dağılımı için bir sıvı soğutma sistemi de alabilir.

PhonAndroid’in sahip olduğu bildirildiğine göre PS5 Pro’nun Nisan 2023’te piyasaya sürülebileceğini iddia eden güvenilir bir kaynaktan bilgi edindik. Pro varyantı olan yeni bir AMD yongasına sahip olması bekleniyor. Ayrıca bu model, genellikle oyun bilgisayarlarında bulunanlara benzer bir sıvı soğutma sistemine sahip olabilir.

PlayStation 5, bir soğutma fanı ile eşleştirilmiş bir sıvı metal bileşen içerir. Yeni sıvı soğutma sisteminin mevcut temel modelden daha iyi ısı dağılımı sunması muhtemeldir. Sony ayrıca sıvı soğutmayı dahil etmek için tasarımı değiştirmek zorunda kalabilir. Ancak şu aşamada bununla ilgili somut bir kanıt yok.

Rapor, Sony’nin PS5 Pro’nun gelişinden önce PS5 hissesini satabileceğinden bahsediyor. Bu yeni modelin ayrıca temel sürümden önemli ölçüde daha pahalı olması bekleniyor. Ayrıca PS5 Pro, mevcut ekipman sıkıntısı nedeniyle yeterli sayıda üretilemeyebilir.

Sony, bu noktada bir PS5 Pro’nun veya hatta ince bir versiyonun varlığını henüz doğrulamadı. Piyasaya çıkan model ne olursa olsun, şirketin yeni modeli büyük olasılıkla bir State of Play etkinliğinde tanıtması muhtemeldir. Ancak Japon firmasının henüz böyle bir etkinliğe ev sahipliği yapması planlanmadı. Bu nedenle, bu bilgiyi şimdilik şüpheyle almalıyız.


Ortaklık bağlantıları otomatik olarak oluşturulabilir – ayrıntılar için etik beyanımıza bakın.

En son teknoloji haberleri ve incelemeleri için Gadgets 360’ı şu adresten takip edin: twitter, Facebookve Google Haberleri. Gadget’lar ve teknolojiyle ilgili en son videolar için abone olun Youtube kanalı.

Unisoc SoC, 5 İnç Ekranlı Itel A24 Pro Piyasaya Sürüldü: Fiyat, Özellikler

Günün öne çıkan videosu

Redmi Note 12 Pro+ ve Motorola Edge 30 Ultra: Daha İyi Kamera mı?

genel-8