Grand Theft Auto Online şu anda PC sürümünü etkileyen açıklardan kaynaklanan bir güvenlik ihlali yaşıyor. Rockstar Games odaklı hesap TezFunz2 tweet attı Açıklardan yararlananların, hilecilerin diğer insanların istatistiklerini uzaktan eklemesine, kaldırmasına ve değiştirmesine izin verebileceği Cuma günü. Bu, potansiyel olarak, hesapların kalıcı olarak bozulmasına ve bu da profillerin yasaklanmasına veya silinmesine neden olabilir.

İçinde reddit Son birkaç gün içinde oldukça popüler hale gelen ileti dizisi, PapaXan kullanıcısı insanlardan sorunu Rockstar Destek’e toplu olarak bildirmelerine yardımcı olmalarını istiyor. Birçok oyuncu tecrübelerini paylaşıyor. reddit ve başka yerlerde, bir güvenlik duvarının oynamasını sağlamanın zorunlu olduğuna işaret ediyor. Bununla birlikte, herhangi bir sorundan kaçınmak için oynamaktan tamamen kaçınmanız önerilir.

Şimdi oynuyor: Grand Theft Auto 6’da İstediğimiz Her Şey

Güvenliği ihlal edilmiş hesapların oyun içi maliyetinin yanı sıra TezFunz2 ayrıca işaret etti istismarın, kullanıcıların kötü amaçlı yazılım ve diğer erişimlere sahip bilgisayarları etkilemesine izin verebileceğini. Bu, bir keşif sayesinde SpeyedrGrand Theft Auto 5 için Guardian adlı bir güvenlik duvarı aracı geliştiren. Bu yeni güvenlik açığı Guardian’ı atlatmış gibi görünmese de, deneyimsiz oyuncuların güvenlik duvarını yanlış yükleyerek güvenlik açığına yanlışlıkla erişime izin verme olasılığı vardır. Speydr, “Bu sırada ara verin ve/veya başka bir şey oynayın” diyor.

kullanıcı Fluffball tweet attı bozulan bir hesabın oyun içinde nasıl göründüğüne dair bir video örneği. Temel olarak, kamera şehre bakarken bir oyuna katılmaya çalışırken süresiz olarak “bulutlarda” sıkışıp kalırsınız. TezFunz2’ye göre, “Rockstar açıktan yararlanmanın farkındadır” ve açıklardan yararlanmalar başlamadan önce etkilenen tüm hesapları günlüğe kaydediyor.

Etkilenen oyuncular, PapaXan’ın talebine katılmalı ve geliştirici açıkları düzelttiğinde hesaplarının geri yüklenmesi umuduyla durumlarını açıklamalıdır, ancak bu, gelecekteki çözümün bir parçası olarak henüz onaylanmamıştır. Bu arada, Rockstar şu adreste bir hile yazılımı analisti için bir iş listesi açtı: LinkedIn Cuma günü, ancak son sorunlarla doğrudan ilgili olmaktan çok tesadüfi bir zamanlama gibi görünüyor.

Burada tartışılan ürünler editörlerimiz tarafından bağımsız olarak seçilmiştir. Sitemizde öne çıkan herhangi bir şeyi satın alırsanız, GameSpot gelirden pay alabilir.

oyun-1