Lucy uzay aracının her iki dairesel güneş dizisi tamamen konuşlandırılmış haldeki bir çizimi.

Lucy uzay aracının her iki dairesel güneş dizisi tamamen konuşlandırılmış haldeki bir çizimi.
İllüstrasyon: Güneybatı Araştırma Enstitüsü

NASA ara veriyor denemeler açmak için Lucy uzay aracında sondanın olduğunu iddia eden titiz güneş dizisi çok soğuk ve bu çabalar diziyi dağıtırken olabilir Aralık 2024’te Lucy Güneş’e daha yakın olduğunda daha verimli.

Afırlattıktan sonra Ekim 2021’deuzay gemilerinden biri’s iki 24 fit genişliğinde (7 metre genişliğinde) güneş panelleri, hangi malzemeler Lucy’ye güç, tam olarak başarısız oldu açmak, mandallanmamış bir konumda sıkışmış durumda. NASA yapmışken diziyi tam olarak dağıtmak için önceki girişimlerAjans bir blog gönderisinde Lucy ekibinin askıya alınacağını duyurdu söyleyerek diziyi tamamen açmaya çalışır uzay aracı çok soğuk.

Bununla birlikte, NASA konuyu terletmiyor ve tahmin ediyor bir blog yazısında dizinin %98 konuşlandırıldığını ve kalan süreye dayanabileceğini Lucy’nin Jüpiter’in gaz devinin hem önünde hem de arkasında yörüngede dönen gizemli Truva asteroitlerini ziyaret etme 12 yıllık görevi.

Bu hikaye hakkında daha fazlası: NASA’nın Jüpiter Truva Asteroitlerine İlk Görevi Hakkında Bilmeniz Gereken 7 Şey

NASA iletişim sorumlusu Erin Morton, geçen hafta gönderisinde, “Yer tabanlı testler, uzay aracı daha sıcakken ve Güneş’e daha yakınken konuşlandırma girişimlerinin en verimli olduğunu gösterdi.” “Uzay aracı şu anda Güneş’ten 123 milyon mil (197 milyon kilometre) uzakta (Güneş’ten Dünya’ya göre 1,3 kat daha uzak) ve 20.000 mph (35.000 km/saat) hızla uzaklaşırken, ekip daha fazla dağıtım girişimi beklemiyor. mevcut koşullarda faydalı olacaktır.”

NASA güneş paneliyle ilgili fark edilen sorunlar görevin başlamasından kısa bir süre sonrave bunun bir lanyarddaki gerilim kaybı olduğu sonucuna varıldı. dairesel diziyi açmak için kullanılır. Lucy şimdi Güneş’ten hızla uzaklaşıyor, gittikçe soğuyor, ancak Aralık 2024’te yerçekimi yardımı için Dünya’ya dönecek. Şu anda Lucy ekibi, uzay aracının tekrar denemek için yeterince sıcak olacağını umuyor.

Bu arada, Lucy’nin arkasındaki ekip, Lucy ziyaret görevine devam ederken, biraz aciz durumunda nasıl çalıştığını görmek için hatalı çalışan güneş paneli hakkında veri toplayacak. Jüpiter’in Truva asteroit kümeleri.

Daha: NASA’nın Ay’a Bağlı Ay El Feneri, İtici Sorunları Yaşıyorgenel-7