Microsoft’un Activision Blizzard’ı devralma teklifi, ABD Federal Ticaret Komisyonu anlaşmayı engellemek için dava açtığında büyük bir engele çarptı ve bu sürecin her adımında olduğu gibi, Sony’nin davaya derinden dahil olacağı görülüyor. Aslında, Activision Blizzard anlaşmasıyla ilgili bu yasal çekişme turu, özellikle sektör ayrıntılarını arayanlar için ilgi çekici olabilir. Video Games Chronicle tarafından ortaya çıkarılan kısa bir dosyaya göreMicrosoft, gelecekteki oyun boru hattının ayrıntılarını açıklamalarını sağlamak amacıyla Sony’yi mahkemeye çağırdı.

Resmi yasal dosyalamaya göre“arasındaki müzakereler [Sony Interactive Entertainment] ve Microsoft, SIE’nin üretiminin kapsamı ve bir keşif programı ile ilgili olarak devam ediyor” ve Sony, ya yanıt vermek ya da talebi iptal etmek için bir neden sunmak için bir uzatma istiyor. Mahkeme celbi ilk olarak 17 Ocak’ta yayınlandı ve Microsoft 20 Ocak’a kadar bir yanıt istedi, ancak görünüşe göre uzatmayı kabul ettiler. Sony’nin yanıt vermek için 27 Ocak’a kadar süresi olacak.

Activision Blizzard anlaşmasıyla ilgili Microsoft ve Sony arasındaki yasal çekişmenin çoğu, Call of Duty serisinin gerçekten gerekli olup olmadığı üzerine odaklandı. Bu, Sony’nin, Call of Duty olmadan PlayStation markasının kendi başına duramayacağını savunan ve Call of Duty için 69 milyar dolar ödemeyi teklif etmelerine rağmen Microsoft’un Call of Duty’nin aslında o kadar da önemli olmadığını savunan tuhaf görüntüsüyle sonuçlandı. Açıkçası, Microsoft, özellikle içinde başka birinci şahıs nişancı ve / veya canlı hizmet oyunları olabilecek sağlam bir PlayStation oyunları boru hattına işaret ederse, bu Sony’nin argümanına zarar verebilir.

Sony, yaklaşan oyun serisini gerçekten açıklamak zorunda kalacak mı? Yine, müzakereler hala devam ediyor, bu yüzden bundan kurtulmaları için iyi bir şans var. Sonra tekrar, tüm bu süreç sürprizlerle doluydu.

Bu hikayeyi paylaş

Facebook

twittergenel-17