Healthtech unicorn Innovaccer 245 işçiyi işten çıkarıyor, 5 ayda 2. işten çıkarma

Medya, sağlık teknolojisi tek boynuzlu atının Yenilikçi Hindistan ve ABD’deki ekiplerde yaklaşık 245 çalışanı veya iş gücünün yaklaşık yüzde 15’ini işten çıkardı.

Innovaccer’ın kurucu ortağı ve CEO’su Abhinav Shashank Önde gelen girişim haber portalı Inc42 tarafından erişilen ve çalışanlara gönderilen dahili bir postaya göre, işten çıkarmaların arkasındaki neden olarak “belirsiz bir makroekonomik ortam” gösterildi.

“Innovaccer her zaman müşterilerini dönüşümlerini hızlandırmaya, hastalara ve nüfusa daha kaliteli bakım, iyileştirilmiş hasta deneyimleri ve daha iyi finansal ve operasyonel performansa götürme konusunda güçlendirmeye inanmıştır.” Şaşank e-postada söylendiği aktarıldı.

Ayrıca Oku

Google, 12000'i işten çıkarıyor CEO Sundar Pichaiamp39'un e-postasını oku
Teknoloji şirketleri tarafından son 60 günde açıklanan en büyük işten çıkarmalar

Girişim, etkilenen çalışanlara kıdem tazminatı paketleri ile geçici sağlık sigortası yardımları ve işe yerleştirme yardımı sağlayacağını söyledi.

Bu, derinleşen finansman kışı ve durgunluk korkularının ortasında, yaklaşık 4-5 ay içinde şirketteki ikinci işten çıkarma.

Geçen yılın Eylül ayında Innovaccer, “zorlu ekonomik koşullar” nedeniyle yaklaşık 120 çalışanını veya iş gücünün yüzde 8’inden azını işten çıkardı ve işten çıkarmaların çoğu teknoloji ekipleri içinde gerçekleşti.

Innovaccer, iş temellerinin hala güçlü olduğunu söylemişti.

Ancak şirket, “mevcut ekonomik koşullar göz önüne alındığında, maliyet yapımızı optimize etmek için küçük bir iş gücü azaltımı uyguladık” dedi.

Başlangıç, Şubat 2022’de E Serisi turunda 3,2 milyar dolar değerinde 150 milyon dolar topladı.

Aralık 2021’de Innovaccer, müşterilerin hızlı bir şekilde benimsemesi sayesinde 150 milyon dolar topladı. Innovaccer Sağlık Bulutu.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9