Seri geliştiricisi Rockstar, görünüşe göre bilgisayar korsanlarının çok oyunculu oyunda kendi istatistiklerinizi uzaktan eklemesine, kaldırmasına veya değiştirmesine izin veren, GTA Online’da oyuncuları tehdit eden saldırılardaki son artışı kabul etti. GTA Online içerik oluşturucularının geçerli tavsiyesi, oyunu PC’de oynamaktan tamamen kaçınmak, çünkü Rockstar bu konuda bir şeyler yapacağını vaat ediyor.

Bu GTA Online hack’leri, topluluk tarafından “aşırı istismarlar” olarak adlandırıldı ve Rockstar, GTA Online PC sunucularından hiçbirini kapatmasa da, istismarlarla ilgili planlarının ne olduğuna dair bir açıklama yayınladı.

Rockstar, “GTA Online for PC’deki güvenlikle ilgili planlı bir Başlık Güncellemesinde çözmeyi hedeflediğimiz potansiyel yeni istismarların farkındayız” diyor. “İlgili herhangi bir sorun yaşadığınızı düşünüyorsanız, lütfen Rockstar Destek ile iletişime geçin.”

Şu anda güvenlik güncellemesinin GTA Online’a ne zaman geleceğine veya gerçekte neleri gerektireceğine dair bir kelime yok, bu nedenle PC’deki oyuncular için geçerli olan tavsiye, hesabınızı mümkün olduğunca güvenli tutmak için şimdilik oynamayı bırakmak gibi görünüyor.

İstismarın, Dark Souls Remastered PC sunucularının FromSoftware tarafından tekrar çevrimiçi hale getirilmesinden önce olana benzer bir “kısmi uzaktan kod yürütme” etrafında döndüğüne inanılıyor. GTA Online topluluğunda bu saldırılar hakkında dolaşan raporların tümü doğruysa, bu temel olarak oyuncuların çevrimiçi bağlantı yoluyla başka bir oyuncunun oyununa ve PC’sine uzaktan girmek için RCE kullandığı anlamına gelir; bu, GTA Online’ın kendisinden daha ileri gidebilir.

GTA Online hile önleme aracı ‘Speyeder’ın yaratıcısı, herhangi birinin onu kullanmasını ve çevrimiçi oynamaya çalışmasını engellemenin bir yolu olarak artık yazılımın tüm yapılarını devre dışı bıraktı. “Bu istismar o kadar ciddi ki, yanlış bir ayar veya eylem, hesabınızın ve hatta PC dosyalarınızın kaybolmasına neden olabilir” diyorlar.

Görünüşe göre GTA Online topluluğunun yüksek profilli bir üyesi şu ana kadar saldırıya uğradı, çünkü ‘Mors Mutual’ artık çevrimiçi gae oynamaya çalışırken titreyen bir yükleme ekranı gördüklerini söylüyor. “Güvende olduğumu sanıyordum – görünüşe göre değildim ve bir mod geliştirici GTA Online verilerimi yok etti. İşte çevrimiçi hesabım gidiyor ” açıklarlar.

Bulabilirsin Rockstar Desteği burada oynarken saldırıya uğramış olabileceğinizi düşünüyorsanız.

Bu arada, GTA 5 tek oyunculu moduna geri dönmek isteyebilirsiniz ve öyleyse, en iyi GTA 5 modlarına ve GTA 5 hilelerine sahipsek, Los Santos’un çevrimdışı sürümünde kaosa neden olmanız gerekecek. GTA 6 çıkış tarihinin gelmesini bekleyin.

oyun-2