Apple ve Samsung gibi akıllı saat üreticileri sağlam kondisyonu araştırırken, Garmin gelişmiş sağlık özelliklerini destekliyor. Bugün şirket, Venu 2 Plus akıllı saatine FDA onaylı EKG’ler eklediğini duyurdu.

EKG uygulaması, Venu 2 Plus sahiplerinin atriyal fibrilasyonun bir göstergesi olabilecek anormal kalp ritimlerini taramak için 30 saniyelik bir elektrokardiyogram kaydetmesine izin verecek. Sonuçlar hemen saatte mevcut olacak veya daha sonra Garmin Connect uygulamasında görüntülenebilir. Venu 2 Plus sahipleri ayrıca doktorları ile paylaşılabilecek geçmiş EKG raporları oluşturabilecekler. EKG özelliğini almak için Venu 2 Plus ve Garmin Connect uygulamasının sırasıyla 10.06 ve 4.56 sürümlerine güncellendiğinden emin olmanız gerekir.

Şimdilik, EKG uygulaması yalnızca ABD’deki müşteriler tarafından kullanılabilecek. Bununla birlikte, gelecekte Garmin, yerel düzenleyici onayları bekleyen özelliği diğer cihazlara ve diğer bölgelere genişletmeyi planladığını söylüyor.

Venu 2 Plus, Garmin’in sahip olduğu tam özellikli bir OLED akıllı saate en yakın şey.
Resim: Victoria Şarkısı / The Verge

Özelliğin kendisi o kadar da devrim niteliğinde değil. Apple, Samsung ve Fitbit’ten daha önce gördüğümüze benzer. Apple, Series 4 ile EKG’leri ilk olarak 2018’de eklerken, Samsung ve Fitbit de 2020’de aynı şeyi yaptı. En son Google, Fitbit entegrasyonu aracılığıyla Pixel Watch’a FDA onaylı EKG’ler de ekledi. Bununla birlikte, bu şirketler, sağlığa daha fazla odaklanan yaşam tarzı akıllı saatleri ve fitness izleyicileri yaratmalarıyla tanınırlar. Garmin’in şöhret iddiası her zaman derinlemesine eğitim özelliklerine sahip sağlam dayanıklılık spor saatleri olmuştur.

Bunu, Garmin’in geçen yıl Apple Watch Ultra ve Galaxy Watch 5 Pro ile sağlam spor saatleri piyasaya süren Apple ve Samsung’a karşı geri adım atması olarak okuyabilirsiniz. Bunu akılda tutarak, Garmin’in EKG uygulamasını Venu 2 Plus’ta başlatmayı seçmesi çok mantıklı. Akıllı saat, CES 2022’de tanıtıldı ve şirketin tam özellikli bir akıllı saate en yakın şey. Temelde, mikrofonu ve hoparlörü olan tek Garmin’dir ve bileğinizden arama yapmasına ve aramaları yanıtlamasına ve ayrıca telefonunuzun dijital asistanına erişmesine olanak tanır.

EKG’yi buraya eklemek, onu bir Fitbit alternatifi veya gerçek bir çok gün pil ömrüne sahip bir OLED akıllı saat arayan yaşam tarzı kullanıcıları için daha değerli bir alternatif haline getiriyor.genel-2