Amacınızla ilgili sorun mu yaşıyorsunuz? Belki de nişangahınızı değiştirmenin zamanı gelmiştir. İşte Fortnite’daki en iyi özel nişangahlar için seçtiklerimiz.

Fortnite’ta nişangahınızı değiştirmek, hedefinizi geliştirmenize ve bu kafa vuruşlarını artırmanıza yardımcı olabilir. Ne yazık ki, Valorant’ın nişangah ayarlarından farklı olarak Fortnite, oyun içinde nişangah değiştirmeyi desteklemiyor. Bu nedenle oyuncular, Fortnite’ta değiştirmek isterlerse özel nişangahlara başvurmak zorundadır.

İlk başta bunaltıcı olabileceğini biliyorum, ancak özel artı işaretlerini kullanmak güvenli ve yapması kolay. Her zaman olduğu gibi, sizi koruduk. İşte nişangahınızı değiştirme adımları ve Fortnite’daki en iyi özel nişangahlar için seçimlerimiz.

Fortnite’ta Özel Artı İşaretleri Nasıl Elde Edilir?

Üçüncü taraf bir uygulama kullanarak veya çoğu oyun monitöründe bulunan dahili artı işaretlerini kullanarak Fortnite’ta özel artı işareti elde edebilirsiniz. Her iki yöntem de oyun dosyalarına hiçbir şekilde müdahale etmediği için banlanmanıza neden olmaz. Ayrıca öldürmek için nişan almanız gerektiğinden “hile” olarak kabul edilmezler. Bu yüzden henüz aim trainer’ınızı bırakmayın.

Özel bir nişangah kullanmadan önce Fortnite’ta oyun içi nişangahınızı devre dışı bıraktığınızdan emin olun. Bu, ekranınızda çift artı işaretiyle karşılaşmamanızı sağlar.

Fortnite’ta nişangahınızı devre dışı bırakma adımları şunlardır:

  • Fortnite’ı açın ve ayarlara gidin.
  • “Oyun Arayüzü” sekmesine gidin.
  • “Reticle” ayarını bulun ve kapatın.

Artık Fortnite’ta özel bir artı işareti elde etmek için aşağıda listelenen yöntemlerden birine ilerleyebilirsiniz.

1. Yöntem: Özel Fortnite Artı Göstergesi Almak İçin Üçüncü Taraf Uygulamaları Kullanma

Üçüncü taraf uygulamaları kullanmak, yalnızca Fornite’ta değil, herhangi bir oyunda özel nişan almanın açık ara en popüler yoludur. Bu tür yazılımlar genellikle oyununuza özel bir kaplama ekleyerek çalışır ve seçtiğiniz herhangi bir özel artı işaretine sahip olmanızı sağlar.

Fortnite’ta yalnızca özel artı işaretini kaplayan üçüncü taraf bir uygulama kullandığınızdan emin olun. Diğer uygulamalar, Fortnite’a bazı ek kodlar enjekte eder veya yasaklanabilecek bazı dosyalarını değiştirir.

Not: Kendi araştırmanızı yapın ve riski size ait olmak üzere üçüncü taraf bir uygulama kullanın.

Önerdiğimiz bir üçüncü taraf uygulaması, Artı işareti V2, Microsoft Store’da mevcuttur. Bu ücretsiz bir uygulamadır ve oyununuza özel bir artı işareti yerleştiren hafif bir uygulamadır. Aynı zamanda oyun topluluğu tarafından kullanılan en popüler özel artı işareti uygulamalarından biridir.

Crosshair V2’yi indirme ve kurma adımları şunlardır:

  • Microsoft Mağazanızı açın ve “Crosshair V2”yi arayın.
  • “Yükle”ye tıklayın ve bittiğinde “Aç” düğmesine tıklayın.
  • Görünen açılır mesajda “Tamam” ı tıklayın.

Not: Bindirmeyi aktif tutmak için oyununuzu “Pencereli Tam Ekran”da tutmayı unutmayın.

Tebrikler! Artık özel bir Fortnite nişangahınız var.

2. Yöntem: Özel Fortnite Nişangahı Almak İçin Yerleşik Monitör Ayarlarını Kullanma

Özel bir artı işareti oluşturmak için MSI Gaming Intelligence yazılımını kullanma.

Çoğu oyun monitörünün yerleşik bir artı işareti kaplaması vardır. Genellikle, monitörün ayarlarında “Ekran Yardımı”, “İmleç Yerleşimi” ve “Hedef” gibi adlar altında bulunabilir.

Artı işareti oyunun veya uygulamanın üstünde değil, yalnızca monitörde görüntülendiğinden bu yöntem en güvenli yöntemdir. Bunun oyun dosyalarına müdahale etmediğinden ve tamamen özel bir artı işaretinin yer paylaşımı olduğundan %100 eminsiniz.

Ayrıca, üçüncü taraf uygulamalar tarafından gerekli olan Pencereli Tam Ekran yerine oyununuzu Tam Ekranda tutmanıza olanak tanır. Bir dezavantajı, sınırlı özelleştirme seçeneklerine ve artı işareti türlerine sahip olmasıdır.

Monitörünüzde yerleşik artı imleci ayarlarını kullanma adımları, markanıza bağlı olarak değişir. Aşağıdaki adımlar MSI Oyun Monitörleri için olacaktır:

  • Uygulamayı veya monitörünüzdeki fiziksel düğmeleri kullanarak monitör ayarlarınızı açın.
  • “Oyun” sekmesini seçin.
  • “Ekran Yardımı” seçeneğini bulun.
  • Tercih ettiğiniz artı işaretini seçin ve ayarlarınızdan çıkın.

Artık tek yapmanız gereken Fortnite’a atlamak ve yeni özel nişangahınızı kullanmaya başlamak.

Fortnite’ta Kullanılacak En İyi Özel Nişangahlar

Fortnite’ta kullanmanız gereken en iyi özel nişangahlardan bazılarını seçtik. Bu nişangahlar, Fortnite’ta hem yeni başlayanlar hem de eskiler için harika çalışabilir. İşte en iyi beş özel nişangah seçimimiz.

1

Eski Güvenilir Nokta

Fortnite'ta The Old Reliable Dot özel artı işareti gösteriliyor.

Fortnite’ta kullanmanızı önerdiğimiz ilk özel artı işareti, eski güzel noktadır. Nokta, oyunun ilk günlerinden beri oyuncular ve nişancı oyunu meraklıları arasında popüler bir seçim olmuştur. Çoğu zaman CS:GO, Valorant ve Overwatch’da ve diğer pek çok oyunda artı işareti olarak kullanılır. Noktayı kullanmakta yanlış gidemezsin.

Nokta artı işareti, küçük boyutu nedeniyle doğru ve hassas bir artı işareti sağlar. Ayrıca dikkatinizi dağıtmaz veya görüşünüzü engellemez ki bu Fortnite gibi bir oyunda çok önemlidir. Diğer popüler nişancı oyunlarına kıyasla Fortnite’ta daha büyük bir özel nokta artı işareti kullanmanızı öneririm. Hem ileri düzey hem de orta düzey oyuncular için mükemmel bir seçimdir.

2

Düğme artı işareti

Fortnite'ta Düğme özel nişangahı gösteriliyor.

Fortnite’daki bir başka harika özel artı işareti de “düğme”dir. Biz ona düğme demeyi seviyoruz çünkü ortasında küçük bir haç bulunan dairesel yapısı nedeniyle oldukça basit bir şekilde bir düğme gibi görünüyor. Av tüfeği, tüfek veya patlayıcı kullanıyor olsanız da, harika bir nişangah oluşturur.

Fortnite’daki buton özel artı işareti biraz daha büyük, bu da onu hem yeni başlayanlar hem de gaziler için harika kılıyor. Dış çember, yayılmış atışlarınızı ve patlayıcılarınızı hedeflemek için harika bir yol olabilir. Ortadaki küçük haç ise tüfek kullanarak isabetli ve ölümcül atışlar yapabilmenizi sağlar.

3

Statik Çapraz

Statik haç gösteriliyor.

Birçok oyuncunun standart Fortnite artı işaretiyle yaşadığı bir sorun, dinamik olmasıdır. Hareket ettiğinizde, ateş ettiğinizde veya hareketsiz durmak dışında hemen hemen başka bir şey yaptığınızda şeklini ve biçimini her zaman değiştirir. Bu, bazı oyuncuların dikkatini dağıtabilir ve bazen odaklarını kaybetmelerine neden olabilir.

Statik çapraz bu sorunu çözer. Ne yaparsanız yapın statik kalır, ancak geri tepme ve hareket hatasını göz önünde bulundurmalısınız. Fortnite’ta hareket eden artı işaretiyle dikkati kolayca dağılan oyuncular için mükemmel bir artı işareti.

4

Kilitli

Kilitli kapalı gösteriliyor.

Kilitli artı işareti, hem uzun menzilli hem de yakın menzilli hedeflere nişan almak için harikadır. Dört tarafında merkez noktaya doğru giden kısa çizgileri olan bir dairedir. Kilitli, Overwatch 2’deki varsayılan hedef işaretine benzediğinden, Fortnite’ı deneyen Overwatch oyuncuları için harikadır.

Yüksek düzeyde doğruluk ve kesinliği korurken dairesel bir artı işareti arayan oyuncular için uygun bir özel Fortnite artı işaretidir. Merkez nokta, hassas uzun menzilli atışlar için kullanılabilirken dış daire, dağınık atışlar için kullanılabilir. Her iki dünyanın da en iyisini sunar.

5

Kare artı işareti

Fortnite'ta kare özel artı işareti gösteriliyor.

Son olarak, kare artı işaretine sahibiz. Bu, Fortnite’ta daha köşeli bir özel artı işareti arayan oyunculara önerdiğimiz bir şey. Bazı insanlar dairelerden çok karelerle daha rahatlar.

Kare özel Fortnite artı işareti, ortasında küçük bir çarpı bulunan bir kareden oluşur. Yukarıda bahsettiğimiz buton artı işareti gibi, hem yaylı hem de hassas silahlarla kullanılabilir. Ayrıca, geniş kapsama alanı ve hissi nedeniyle oyun sonu dövüşleri sırasında roketatarları ve diğer patlayıcıları spam yapmak için mükemmeldir.

Çözüm

Fortnite’ta kullanabileceğiniz en iyi özel artı işareti listemiz burada sona eriyor. Bu özel artı işareti, oyunda bulunan dinamik varsayılan artı işaretinin yerini alarak nişanınızı geliştirmenize yardımcı olabilir. Ayrıca, piyasaya sunulduğundan beri oyunda olan nişangahtan yeni bir soluk sağlar.

Oyunlarda kullanmayı en sevdiğiniz artı işareti türü nedir? Aşağıda yorumlayın.oyun-5