Amerikan yatırım fonu Elliott Management, 22 Ocak’ta imzalamış olacaktı. Salesforce ile milyarlarca dolarlık anlaşma, CRM çözümleriyle tanınan yazılım yayıncısı. Özel sermaye şirketi, teknoloji sektöründeki şirketlere yatırım yapmasıyla ünlüdür ve dahili değişiklikler talep etmek. Aktivist hissedar katılımı Salesforce’a izin verebilir karşılaşılan zorluklarla başa çıkmak için pandeminin sona ermesinden bu yana.

Elliott Management, Salesforce’un imajını eski haline getirmek istiyor

Elliott Management, birkaç yıldır Salesforce’u izliyor liderlerinden biri olarak gördüğü yazılım yayıncılığında. Fonun ortaklar başkanı Jesse Cohn, duvar sokak günlüğüolduğunu gösterir Salesforce ile yapıcı bir şekilde çalışmayı dört gözle bekliyorum bu büyüklükteki bir şirkete yakışan değeri geri kazanmak için “.

aynı kategoride

Spotify 600 kişiyi işten çıkarmayı planlıyor

Bugün, Salesforce 151 milyar dolar değerinde. Bir düşüş 300 milyar dolara kıyasla neredeyse %50 oranında 2021 sonunda tahmin edilen piyasa değeri. Bu önemli düşüş açıklanabilir normal çalışma koşullarına dönülerekevden çalışmayı ve Salesforce hizmetlerini kullanma ihtiyacını azaltır.

Salesforce kötü bir yamadan geçiyor

San Francisco merkezli şirket, müşterilerinin harcamalarında düşüşle karşı karşıya kaldı. işgücünü azaltmak zorunda. Ocak ayı başlarında, kurucu ortak Marc Benioff, çalışanlarına Saleforce’un pandemi sırasında çok fazla insanı işe almıştı. 2024 mali yılının sonunda sona ermesi gereken yeniden yapılandırma planının bir parçası olarak, yazılım yayıncısı çalışanlarının yüzde 10’unu işten çıkarmayı planlıyorveya yaklaşık 8.000 kişi ve gayrimenkul varlıklarını azaltmak.

Bu işten çıkarmalar devam ediyor Kasım 2022’de Salesforce tarafından onaylanan yüz yönlendirme, aynı zamanda iki üst düzey yöneticinin ayrılışında. Geçtiğimiz Aralık ayında, Salesforce’un eş direktörü Bret Taylor ve Slack’in kurucu ortağı ve lideri Stewart Butterfield, 27.7 milyar dolara satın aldı. görevlerinden ayrıldı müşteri ilişkileri yönetimi konusunda uzmanlaşmış şirket bünyesinde.

Elliott Management’ın Salesforce’a yaptığı yatırım bunu sağlamalı yönetim kurulunda yer. Bu nedenle, yatırım fonu, başını suyun üstünde tutmak ve trendi düzeltmek için şirketi yeniden düzenlemeyi teklif edebilir.genel-16