WhatsApp gibi daha iyi üçüncü taraf mesajlaşma uygulamalarından bazıları, resim veya avatar içeren bir profil oluşturmanıza olanak tanır. WhatsApp’ta, kişilerinizden birinin oluşturduğu profili, ekranın sağ üst köşesinde bulunan büyüteç simgesine dokunarak ve arama çubuğuna adını yazarak kontrol edebilirsiniz. Bu ad, sohbet sayfanızın üst kısmında göründüğünde, üzerine basın. O kişinin WhatsApp profilini göreceksiniz.

Reddit kullanıcısı tarafından sağlanan bir ekran görüntüsüne göre Seeareeff (üzerinden AndroidPolis) bir Profil sayfasını göstererek, Google’ın Google Mesajlar uygulamasını kullanan Android kullanıcılarının kendi profillerini oluşturmalarına izin vereceği anlaşılıyor. Sayfa, ayarlara gidilerek ve profiller aranarak keşfedildi. Android Police’in, Profil sayfasının aslında Esper’in Mishaal Rahman tarafından keşfedildiğini söylediğini belirtmemiz gerekiyor, bu nedenle kredinin verilmesi gereken yerde kredi vermeliyiz. Sayfa şu anda işlevsel değil.

Tipster, eğer uygulanırsa diyor Google, Google Mesajlar kullanıcıları fotoğraf, ad ve e-posta adresiyle profil oluşturabilecek. Ekran görüntüsüne göre, kullanıcılar profillerini kimlerin görüntüleyebileceğine karar verebilecek gibi görünüyor. Seçeneklerin, yanıt gönderirseniz size mesaj gönderen herkesin profilinizi görüntülemesine izin verecek bir ayar içermesini bekleriz. Başka bir ayar, yalnızca kişilerinizin profilinizi görmesine izin verir ve üçüncü ve en kısıtlayıcı seçenek, profilinizi yalnızca sizin görüntülemenize izin verir.
Diğer kontroller, kişilerinizden biri profilinde değişiklik yaptığında ve yeni bir kişi bulunduğunda size bildirim gönderen bir bildirim almanızı sağlar.

Şu anda, Google’ın bu özelliği ne zaman başlatmayı planladığı veya planlayıp planlamadığı hakkında hiçbir fikrimiz yok. Çoğu insan bir çevrimiçi sohbete katıldıkları her kişiyi hatırlamayacağından muhtemelen iyi bir fikirdir. Bir kullanıcının profiline hızlı bir bakış, anılarını geri yükleyebilir.telefon-1