Disney+ Size ve Çocuklarınıza Reklam Göstermenin Heyecan Verici Yeni Yollarını Duyuruyor başlıklı makale için resim

Fotoğraf: ozrimoz / ilikeyellow / Gizmodo İllüstrasyonu (Doğrulanmış)

Disney’in çocukların dikkatlerini dağıtma/video akış hizmeti Disney+’ın reklam destekli katmanı ayda 7,99 ABD dolarıdır. Bu, bütçesi kısıtlı aileler için harika ve şimdiye kadar dijital gizlilik hayranları için harika oldu: Disney, reklamverenlerin bu reklamları belirli bir zamanda hedeflemesine izin vermedi. haneler. Ancak bu değişiyor ve Disney, pazarlamacıların gösterebileceği tüm heyecan verici yeni yöntemler hakkında ötüyor. size reklamlar ve senin gibi çocukların Belirli ebeveyn denetimlerini etkinleştirmediğiniz sürece, veg out.

İlk başta, Disney’in reklamcılık başkanı Rita Ferro’ya göre, reklam hedefleme sistemi “temel şeylerden bazıları olacak: yaş, cinsiyet, biraz coğrafi hedefleme.” Ancak Ferro, Temmuz ayına kadar Disney’in de sahibi olduğu Hulu’da bulunan “tam hedefleme paketi” seçeneklerine genişletileceğini söyledi. Digiday. Bu, belirli kitlelere reklam gönderen otomatik teklif verme sistemini, üçüncü taraf veri entegrasyonunu ve belirli insan türlerini hedefleme seçeneklerini içerir. disney böbürlenmek kitlesini, reklamverenlerin aralarından seçim yapabileceği 2.000’den fazla farklı insan türüne ayırmış durumda. Reklamcılar demografi, satın alma davranışı ve psikografik gibi özelliklere göre seçim yapabilir; pazarlama, kişilik, değerler, yaşam tarzı ve tutumlar gibi psikolojik özellikler için konuşur. Bir Disney sözcüsü Gizmodo’ya, şirketin 17 yaş ve altındaki kullanıcıları hedeflemeye izin vermediğini ve okul öncesi içerikte veya çocuk profilleri aracılığıyla izleyen kullanıcılara reklam göstermediğini söyledi.

Şimdiye kadar Disney+, pazarlamacıların yalnızca P2+ segmentindeki herkese, yani iki yaşından büyük izleyicilere reklam göstermek için geniş hedefleme parametreleri belirlemesine izin veriyordu.. Ancak şirketin mevcut reklam araçlarını Disney+’a taşımasıyla bu durum değişecek.

“Disney+, tam entegre birinci taraf veri teklifimizin bir parçasıdır ve bu nedenle, bunu Hulu’da yaptığımız gibi açıp gerçekten karşılayabilmek için planımız bu. Bütün işler yapıldı, ”dedi Ferro. “Her şeyin aynı reklam sunucusunda olmasının güzelliği burada.”

Ferro’ya göre Mickey Mouse veri kulübü, reklamverenlerin seçebileceği 100 milyon ABD hanesine, 160 milyon TV’ye ve 190 milyon mobil cihaza özel kimlik numaraları belirledi ve atadı.

Şirket, çeşitli web sitelerinde hayranlarını takip ederek topladığı bilgi okyanusu üzerine hedef kitle segmentlerini oluşturdu ve uygulamalar. (Disney’in sizi izlemediğini mi düşündünüz?).

Disney’in tüketici bilgileri istifi aradıkları ayrıntılı ayrıntıları sunmuyorsa reklamverenlerin endişelenmesine gerek yok. Sistemleri, pazarlamacıların topladığı bilgilerle senkronize olmasına izin verir. veri komisyoncuları. Ya da kendi verilerinizi toplayan bir pazarlamacıysanız, bunu Disney’in kullanışlı “temiz veri odası”na aktarabilirsiniz. Hedeflemek istediğiniz müşterilerin listelerini yükleyin, böylece Disney+ gibi bir platform eşleşen izleyicileri tanımlayıp onlara bir reklam gönderebilir.

İronik bir şekilde, Disney’in reklamcılığı zorlaması, kısmen gizlilik kısıtlamalarının sıkılaştırılmasına bir yanıt olarak geliyor. iPhone kullanıcılarına uygulamaların kendilerini izlemesine izin vermek isteyip istemediklerini soran Apple’ın uygulama izleme şeffaflığı ayarı, veri akışını kesmek Bu, Facebook reklam ağı gibi sistemleri besler. Google’ın Chrome tarayıcısında üçüncü taraf tanımlama bilgilerini öldürme planı, web’de benzer bir şey yapmakla tehdit ediyor.

Bu, müşterileri hakkında bir ton veriye sahip olan Disney gibi şirketlere, kendi reklam ağları. Son birkaç yıldır, Disney cazip reklamcılar gizlilik kuralları sıkılaştıkça şirketin “giderek daha gerekli” olarak nitelendirdiği “sektörün en büyük ve en sağlam birinci taraf veri kitaplığından” yararlanma fırsatı ile.

Düzeltme, 23 Ocak, 21:06 EST: Bu haberin önceki bir sürümü, Disney’in birinci taraf verilerinin, müşterilerin şirketin mağazalarına ve tema parklarına yaptığı ziyaretlerle ilgili bilgiler içerdiğini belirtiyordu. Bu bilgi, Disney’in birinci taraf verilerinin bir parçası değildir.genel-7