Bir Destiny 2 ilmi alayı, birçok kişinin popüler FPS oyununda The Witness ve Xivu Arath’a karşı insanlığın tek umudu olduğuna inandığı AI Warmind Rasputin’in, bunun yerine insanlığın daha büyük iyiliği olduğuna inandığı şey için kendini feda etmeyi seçebileceğini öne sürüyor.

Clovis Bray tarafından geliştirilen ve insanlık mücadelesinde en güçlü silah olarak programlanan Rasputin, başlangıçta matematiksel hesaplamalar ve algoritmalara dayalı kararlar alıyordu. Ancak Ana Bray’in rehberliğinde duygu, empati ve acı çekme gibi kavramları öğrenmeye başladı.

Destiny 2 19. sezondaki Persona serisindeki Lore girişleri, gelişiminin bir zaman çizelgesini öneriyor ve bu da düşüncesinin zaman içinde nasıl geliştiğini gösteriyor.

Ancak oyuncuların dikkatini çeken, oyunun en son hikaye görevinde toplanan bir irfan kitabıydı. Kitabın irfan kartında şunları söylüyor:

Ağlama.
Karanlığa uzanırken.
Acı olmaz ve görev sırtımı düz tutar.
Ben bu hayatı fedakarlık olarak seçtim.
Ve yapılacak hiçbir şey yok.
Karanlıkta gölgeler bile ayrılırken,
Seni Güneş’te bekliyorum.
Şimdi bitiriyorum.
Turnike olarak,
bunu kanıtladım
İnsanlığın güvenini kazandım.

Sezonun terminal diyaloğu ayrıca Rasputin’in Ana’ya güçlü bir şekilde teşekkür ettiği bir ses klibi sağlar. Özellikle sarsıcı bir anda, “son hesabımızın zamanı”ndan bahsediyor.

YouTuber Evaze, irfan girişlerini ayrıntılı olarak ele alıyor.

Rasputin’in niyeti belirsizliğini koruyor. Ancak, kendini feda etse bile, bir Muhafız olarak diriltilme olasılığı her zaman vardır.

Seride kilidi açılacak bir irfan kartı daha var. Ve sezonun son haftalarının, Destiny 2 Lightfall çıkış tarihine götüren özel bir görev sunacağı söyleniyor. Belki de bu, mevcut en iyi ücretsiz PC oyunlarından birinin arkasındaki dünyaya yatırım yapmaya devam ederken bize daha fazla cevap verecektir.

Seraph Mevsimi’ndeki tüm aksiyona ayak uydurarak Lightfall’a hazırlandığınızdan emin olun. Destiny 2 Spire of the Watcher zindanı ve Destiny 2 Revision Zero egzotik görev serisi gibi tüm aktiviteleri yakalamak için sadece birkaç haftanız var.oyun-2