Geçen yıl, CaseLabs’in bir İsveç şirketi olarak reenkarne olacağı açıklandı. Şimdi, yeni sahibi şirketle ilgili planlarını detaylandırıyor, ancak yavaş başlıyor gibi görünüyor.

Markanın bir hayranı olan Emil Rytterstedt, Kaliforniya şirketinin 2018’de kapanmasının ardından 2021’de malzeme tarifelerinden kaynaklanan sıkıntıyı gerekçe göstererek markanın haklarını satın aldı. İçinde TechPowerUp tarafından yayınlanan basın bülteniRytterstedt, şirketin yeni yönetimi altında hızlanırken atacağı bir dizi adımı özetledi.

Halihazırda yenilenmiş bir web sitesi var (kapsamlı bir SSS ile birlikte) ve Rytterstadt ve bir ortak (adı yalnızca “Daniel” olarak anılır) yakında bir çevrimiçi mağaza eklemeyi planlıyor ve ikisi buna “yumuşak lansman” adını veriyor.

“Zor lansman” ne zaman gerçekleşecek? Biraz çamurlu. Rytterstadt, bunun “üretim, kalite kontrol, lojistik vb. kontrolümüz altında olduğunu hissettiğimizde gerçekleşeceğini” yazdı ve bu noktada şirket önceki modellerini, aksesuarlarını ve parçalarını sunacak – etkin bir şekilde kapatmadan önceki konumuna geri getirecek. .

CaseLabs artık ABD olmasa da Rytterstadt ve Daniel hâlâ orada çalışmak istiyor gibi görünüyor. Rytterstadt, denizaşırı nakliye maliyetlerini düşürme umuduyla Kuzey Amerika’da bir ortak aradıklarını yazdı. O zamana kadar, CaseLabs’in “Kuzey Amerika’ya yapılan yüksek nakliye maliyetini bir indirimle dengelemeye çalışacağını” öne sürüyor.

Yeni Vaka Modelleri ve Bir Anket

Vizyon, bir noktada yeni ve gözden geçirilmiş vaka modellerini içerir. Rytterstadt, SMA8 kasasının SMA8-A adıyla modernize edildiğinden alıntı yaparak, modelleri “Revizyon A” değişiklikleriyle güncellemeyi umduğunu yazdı. Bunu takiben şirketin yeni tasarımlar geliştirmeye başlayacağını ve 7 – 10 litre veya ~15L arasında küçük form faktörlü (SFF) bir kasa olasılığını değerlendirdiğini söylüyor ki bu oldukça büyük bir aralık.

Henüz bir zaman çizelgesi yok, ancak Rytterstadt, şirketin, şirketin yeniden ortaya çıkmasının ardından meraklı bilgisayar üreticilerinin neler olup bittiğine dair bir fikir edinmelerine yardımcı olacak bir yol haritası hazırladığını söylüyor.

Bu arada şirket, mevcut CaseLabs kasa sahiplerinin hangi yedek parçalara en çok talepte bulunduğunu öğrenmek için haber bülteni abonelerine bir anket düzenleyeceğini söylüyor. Daha sonra? Pekala, kesinlikle CaseLabs pazarlama e-postalarında olacaksınız. Önceki bir ankette şirket, temperli cam ve SFF kasasına olan ilgiyi öğrenmişti.

Rytterstadt ve Daniel’in şirket için üst düzey bir değişikliğin olup olmadığı belli değil. Yayında, “CaseLabs’i bir marka olarak geliştirmek ve ürün yelpazemizi genişletmek” istediklerini yazıyorlar. Orijinal CaseLabs, büyük ölçüde, yalnızca en zorlu meraklılara hitap eden, özel su soğutmalı PC yapılarındaydı. Ancak genişlemeden önce yeni şirketi kurup çalışır hale getirmeleri gerekecek ki bu devasa bir görev olabilir.genel-21