Bank of America ve JPMorgan Chase gibi Amerika’nın en büyük bankalarından bazıları, çevrimiçi alışveriş için kullanılabilecek kendi dijital ödeme cüzdanlarını başlatmak için güçlerini birleştiriyor. göre Wall Street Gazetesi. Planlanan yeni cüzdan, özellikle Apple Pay, PayPal ve Google Pay ve Amazon Pay dahil olmak üzere diğer teknoloji şirketlerinden gelenler olmak üzere dijital ödemelerin artan tüketici kullanımına bir yanıttır.

Şu anda isimsiz cüzdan, doğrudan para transferi hizmeti Zelle’nin arkasındaki şirket olan Early Warning Services (EWS) tarafından yönetilecek – ancak iki ürünün kesişmeyeceği bildiriliyor. EWS, Capital One, PNC, US Bancorp, Truist, Bank of America ve JPMorgan Chase’in bankaya ait bir ortak girişimidir.

Yeni EWS cüzdanı, müşterilerin desteklenen satıcılarda ödeme işlemi sırasında hesaplarıyla ilişkili bir e-posta adresi sağlayabildiği PayPal’a benzer şekilde çalışabilir. Açıklandığı gibi, EWS daha sonra müşteriler için uygun kartları bulmak üzere bankaları birbirine bağlar.

EWS tarafından halen geliştirilmekte olan bu cüzdanın, rekabet etmesi amaçlanan hizmetlere kıyasla pratikte kullanımının daha kolay olup olmayacağı net değil. Müşteriler, birçok farklı ödeme kartını kolay erişilebilir tek bir yerde istifleyebilen Apple Pay gibi hizmetleri kullanarak kolay ve hızlı ödeme işlemlerine giderek daha fazla alışıyorlar.

Piyasaya sürüldüğünde, Visa ve Mastercard’ın yeni cüzdan için hazır olacağı bildiriliyor ve ilgili bankalar, güncel bilgiler ve kartlarına bağlı e-posta adresleri olan müşterilerden 150 milyon kredi / banka kartını etkinleştirmek istiyor.

konuşan insanlara göre Günlük, Apple ve diğerlerinin dijital cüzdanları gibi, manuel kredi/banka kartı numarası girişlerinden kaynaklanan dolandırıcılık işlemlerini azaltmaya yardımcı olabilir. Bankalar için ayrıca müşteriler ve tüccarlarla olan ilişkilerini ve işlemle ilgili potansiyel olarak değerli verilere erişimlerini sürdürür.

Bankalar ve EWS için en büyük engel, satıcıların sitelerine başka bir ödeme hizmeti yerleştirmesini sağlamak olacaktır. Ancak başarılı olursa, büyük bankalar ve Visa gibi ödeme ağları, teknoloji şirketlerinin kendilerinden – özellikle de dokun ve öde hizmetlerinde iddia edilen tekeli Apple ile – kendilerinden kopardığı bazı kesintileri geri alabilir.genel-2