Ne bilmek istiyorsun

  • Twitch yayıncısı Perrikaryal, karakterini beyniyle kontrol etmenin bir yolunu buldu.
  • Bunu, beyin aktivitesini ölçmek için bir elektroensefalogram (EEG) kullanarak yapıyor. Ardından, belirli beyin etkinliği türlerini farklı oyun içi eylemlerle eşler.
  • Perrikaryal’ın amacı, sadece EEG ile karakterini tamamen kontrol edebileceği noktaya gelmek, ancak eylemleri tutarlı bir şekilde gerçekleştirmek için kapsamlı bir eğitim gerektirdiğinden bunun uzun zaman alacağını söylüyor.

Elden Ring piyasaya çıkalı neredeyse bir yıl oldu ve o zamandan beri hayranları inanılmaz başarılar elde etti. Oyuncular, ne tür istatistikler ve ekipman kullanabileceklerini sınırlayan meydan okuma koşularını rutin olarak tamamlarlar ve hatta bazıları müzik enstrümanları, dans pedleri ve diğer nesnelerle Tarnished’lerinin iplerini çekerek alışılmışın dışında giriş yöntemlerini kullanır. Ancak Twitch yayıncısı Perrikaryal, benzersiz bir şekilde büyüleyici bir yaklaşım seçti: karakterini yalnızca düşünceleriyle kontrol etmek.

Psikoloji alanında yüksek lisans derecesine sahip olan Perrikaryal, bu çılgın başarıya ulaşmak için kafasına bir elektroensefalogram (EEG) bağlayarak beyin aktivitesini ölçtü. Ardından, özel bir yazılımla farklı türdeki beyin aktivitelerini çeşitli oyun içi kontrollere eşler ve fiziksel bir kontrol cihazına hiç dokunmadan müttefik çağırma, düşmanlara saldırma, büyü yapma ve daha fazlasını yapma yeteneği verir.

genel-20