Yayıncı 2K Games, oyunun ilk ayrıntılarını açıkladı WWE 2K23, uzun süredir devam eden güreş simülatörünün bir sonraki bölümü. Bu yılki oyun, hem oyunun kapağını hem de özel Vitrin modunu süsleyecek olan John Cena’ya odaklanacak. 2023 baskısı, yeni benzersiz bir yeni maç türü de ekleyecek: WarGames.

WWE 2K23 2K Games arasında iki yıl ara verdikten sonra güreş serisini yıllıklaştırma moduna geri getiriyor WWE 2K20 ve 2K22. Bu yılki sürüm, 17 Mart’ta PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PlayStation 4 ve PS5’e gelecek ve son nesil konsollarda 60$ ve PC, PS5 ve Series X/S’de 70$ fiyatla satılacak. 100 $ Deluxe ve 120 $ Icon Edition’ı satın alanlar, 14 Mart’tan itibaren erken erişim elde edecekler.

Bu yılın kapak yıldızı, oyunun her sürümünde yer alacak olan Cena. Süper yıldızdan Hollywood kahramanına dönüşen bu kişiyi kutlamak için bu yılki 2K Vitrin modunda 20 yıllık geçmişinden anlar yer alacak. Ancak Cena’nın kendisi olarak oynamak yerine, 2K23 oyuncuların en büyük rakiplerini kontrol etmesini sağlayarak senaryoyu tersine çevirecek. Tersine çevrilmiş yapıya rağmen, mod yine de Cena ile belgesel tarzı röportajlar ve gerçek maçlarından klipler içerecek. Cena aynı zamanda oyunun yönetici müzik yapımcısı olarak görev yapacak.

2K, güreşçilerin tam listesini henüz açıklamamış olsa da, bazı önemli isimleri çıkardı. Bunların başında, American Nightmare’in rakibi AEW ile olan ilişkisinden sonra WWE oyunlarına dönüşünü kutlayan Cody Rhodes var (Rhodes’un hala WWE’nin bir parçası olacağı bildiriliyor) AEW Sonsuza Kadar Dövüş). Roman Reigns, Ronda Rousey, “Stone Cold” Steve Austin ve Brock Lesnar da kadroya katılacak. Ek ekran görüntüleri Rhea Ripley, Bianca Belair, Drew McIntyre, Bobby Lashley ve Hulk Hogan’ı gösteriyor. Yine de en şaşırtıcı ekleme, standart sürümü ön sipariş edenler veya Deluxe ya da Icon sürümlerini satın alanlar için oynanabilecek müzik süperstarı Bad Bunny.

Drew McIntyre ve Roman Reigns, WWE 2K23'te WarGames'te savaşıyor.

2K23, WarGames biçiminde kayda değer yeni bir mod getiriyor. Onun gibi gerçek hayattaki muadili, sekize kadar güreşçi (dört veya üç kişilik iki takım), yan yana yerleştirilmiş ve bir kafes içine alınmış iki halkada yarışır. MyGM, MyFaction ve MyRise gibi önceden dahil edilen modlar bu yıl her biri için yeni özelliklerle geri dönüyor. Örneğin MyFaction, çevrimiçi çok oyunculu eklerken, göze çarpan MyGM modu daha fazla maç seçeneği getirecek.

WWE 2K23 PC, Xbox One, Xbox Series X/S, PS4 ve PS5 için 17 Mart’ta çıkıyor.
genel-19