ALBUQUERQUE, NM ve LANHAM, Md., 19 Ocak 2023 /PRNewswire/ — Birinci sınıf siber güvenlik eğitim programlarının ve sertifikalarının geliştiricisi olan Uluslararası E-Ticaret Danışmanları Konseyi (EC-Council), bugün 2U, Inc.’in (Nasdaq:) önde gelen küresel çevrimiçi öğrenme platformu edX ile ortaklık kurduğunu duyurdu. İKİ) ve hayati siber güvenlik eğitim programlarına erişimi genişletmeyi taahhüt etti. EC-Council’s Essentials Serisi, edX’te sunulan türünün ilk siber güvenlik Profesyonel Sertifikasıdır ve üç temel endüstri sertifikası belgesi içerir. Başlangıç ​​seviyesi serisi, siber güvenlik alanında kariyer yapmak isteyen öğrenciler için tasarlanmıştır.

EC-Council Kıdemli Başkan Yardımcısı ve Kuzey Amerika Başkanı Bill Kiriakis, “The Essentials Series, gelecek vadeden siber güvenlik profesyonellerini eğitmek ve kariyerlerine başlamalarını sağlamak için amaca yönelik olarak oluşturuldu” dedi. “edX, dünya çapında 46 milyondan fazla öğrenciye kurslar ve sertifikalar sağlayan çevrimiçi öğrenimde bir liderdir. Bu yeni teklifle, edX ve EC-Council, küresel siber güvenlik çalışanı eksikliğini doğrudan gidermeye yardımcı olabilir.”

EC-Council’s Essentials Series, ağ savunması, etik korsanlık ve dijital adli tıp konularını kapsayan üç ayrı kurs içerir ve tüm laboratuvar yelpazesi ve sertifikasyon paketleri için maliyeti 447 USD’dir. Bu seri, öğrencilerin ve erken kariyer profesyonellerinin günümüzün giriş seviyesi siber güvenlik alanında gerekli olan istihdam edilebilir becerileri öğrenmelerine yardımcı olur ve öğrencileri ağların güvenliğini sağlama, siber riskleri azaltma, adli soruşturma yürütme, etik bilgisayar korsanlığı, saldırı gibi sektör dikeylerinde çeşitli teknikler ve taktikler konusunda eğitir. vektörler ve daha fazlası.

Siber güvenlik en çok talep gören mesleklerden biri olmaya devam ediyor. Göre endüstri kaynakları, şu anda dünya çapında 4 milyona yakın açık siber iş ve ABD’de yarım milyon açık pozisyon var. endüstri yetenek bulma ve elde tutma mücadelesikısmen eğitim ve sertifikasyon programlarına erişim nedeniyle.

edX’in ortaklıklar başkanı Andrew Hermalyn, “edX’in profesyonel sertifika programları, günümüzün en çok talep gören alanlarında başarılı olmak için gereken kritik becerileri geliştirmek üzere tasarlandı. Gerçek kariyer etkisini erişilebilir ve uygun maliyetli bir şekilde sağlıyorlar” dedi. “EC-Council’in siber güvenlik Essentials Serisinin edX’e eklenmesi, öğrencilere birinci sınıf bir siber güvenlik kuruluşundan değerli bir sertifika kazanma fırsatı veriyor.”

EC-Council’in edX programları hakkında daha fazla bilgi için şu adresi ziyaret edin: edx.org/school/ec-council.

AK-Konseyi Hakkında

EC-Council’in tek misyonu, siber güvenlik mesleğinin durumunu küresel ölçekte ilerletmektir. Kuruluşlara, eğitimcilere, hükümetlere ve bireylere küresel iş gücü sorunlarını çözme konusunda yardımcı olmak, şirketin misyonunun merkezinde yer alır. Bu amaçla dünya standartlarında siber güvenlik eğitim programları ve sertifikaları geliştirmekte ve küratörlüğünü yapmaktadır. Ayrıca dünyanın her yerindeki en büyük işletmelerden bazılarına siber güvenlik hizmetleri sağlıyor. 2.000’den fazla en iyi üniversite, kolej ve eğitim şirketi EC-Council’e güvenmektedir. Buna yedi Fortune 10 şirketi, 47 Fortune 100 şirketi, Savunma Bakanlığı, küresel istihbarat toplulukları ve NATO dahildir. Siber güvenlik eğitimi standartları, şu anda dünya çapında 140’tan fazla ülkede uygulanmış olan AK-Konsey programları tarafından belirlenmektedir. Ek bilgi edinmek için lütfen şu adrese gidin: https://www.eccouncil.org/.

edX hakkında

edX, her yerde öğrencilerin potansiyellerini ortaya çıkarmalarına yardımcı olmak için var olan küresel çevrimiçi öğrenme platformudur. edX, Harvard ve MIT tarafından 2012 yılında dünyanın en iyi eğitimini herkese sunmak için kuruldu. Bugün bir 2U, Inc. şirketi olarak (Nasdaq: İKİ), edX, 46 milyondan fazla hırslı öğrenciyi, hedeflerine ulaşmaları için beceri, bilgi ve destekle buluşturuyor. edX, dünyanın önde gelen üniversiteleri ve şirketleriyle birlikte binlerce ücretsiz ve açık kurs, mesleki sertifika, acemi eğitim kampı, kredili mikro kimlik bilgileri ve lisans ve yüksek lisans dereceleri sunar. Teknoloji, iş, sağlık, bilim, eğitim, sosyal hizmet, sürdürülebilirlik ve daha pek çok alanda amaca yönelik çevrimiçi programları şu adreste keşfedin: edX.org.siber-1