Herkes için değiller – fiyatları bin avronun üzerinde – ve her yerde de bulunmuyorlar. Örneğin Oppo Find N2’yi, katlanabilir cep telefonlarının test edildiği bir laboratuvar haline gelen Çin’de şu an için yalnızca bulabilirsiniz. Kendisini dünyanın en hafif yatay olarak katlanabilir akıllı telefonu olarak faturalandırıyor. Ve gerçekten de şöyle: Klasik bir akıllı telefondan yalnızca 233 gram veya daha hafif. Bir kitapçık gibi açılır, daha sonra ekranın ortasında oluşan yansıma olacak olan ünlü kıvrım algılanamaz ve sınıfının en iyisi bir fotoğraf sektörüne sahiptir. Bu ikinci nesil Oppo Find N nasıl farklı? Birkaç haftadır elimizdeydi. Bir öncekinden biraz daha iyi, daha zarif ve ne olmak istediğini bilme konusunda daha güvenli. Hissedilen şu ki, yapımcılar sonunda çemberi tamamlamaya yaklaştılar. Bu, Find N2’ye ek olarak ve bu kez İtalya’da Oppo Find N2 Flip modeline sahip olan ancak Xiaomi (Mi Mix Flod 2) ve Motorola (Razr 2022) ve Vivo için de geçerli olan Oppo için geçerlidir. Bildirileriyle piyasaya çıkmaya hazırlanan Pixel. Buna diğerlerinden önce inanan ve en çok yatırım yapan Samsung, Galaxy Z Fold 4 ile denge noktasını bulmuş durumda. Bugün, lansmanından aylar sonra, cep telefonunu da yaklaşık bin yüz Euro’ya bulabilirsiniz. Bence fiyatlar düşüyor. Enflasyon ve tüketici krizi gibi koşulların zorlamasıyla bile üreticiler geçmişin marjlarını karşılayamaz.

Oppo Find N2, selefine çok benziyor. Galaxy Z Fold 4 ile karşılaştırıldığında daha kompakt, ekranı daha küçük ama daha kolay yönetilebilir. İçeri doğru katlandığında dışarıda 5,54 inçlik bir ekran kalıyor. açık 7,1 inç’e kadar uzanır. Metal, karbon fiber ve camdan yapılmış olup, ikinci nesil Flexion menteşede güçlü bir noktaya sahiptir. Oppo, menteşe içindeki parça sayısını 138’den 100’e düşürmeyi başardığını, yani ekranı farklı açılarda bükebildiğini söyledi.

Analist firma TrendForce’un tahminlerine göre, tüketiciler geçen yılki 12,8 milyona kıyasla 18,5 milyon adet satın alacak. Çoğu, durgunluğun etkisine bağlı olacaktır. Kesinlikle bu kez bu pazara liderlik edecek sadece Samsung olacak. Geçtiğimiz on iki ayda, bu yıl satın alınan katlanır akıllı telefonların %82’sinden fazlasını yönetenler Koreliler ise, Xiaomi ve Oppo da batı pazarlarına girmeye hazır.genel-18