Son jenerikler alındıktan ve Nicole Holofcener, Park City’deki Eccles Theatre’da Julia Louis-Dreyfus ve Tobias Menzies ile birlikte sahnede yerini aldıktan sonra, emektar film yapımcısının bundan sonrasını nasıl çerçevelendireceğine dair özel bir vizyonu vardı. Filmlerine çok benziyor.

Bir iPhone parşömenini atlayarak ve bunun yerine Sundance Film Festivali seçkisinde çalışan işbirlikçilerinin adlarıyla dolu beyaz kağıtları okuyarak kendine “eski okul” demeye özen gösterdi. Duygularımı incittin. Tüm bağırışlar nezaketle iletildikten sonra – hatta “Şimdiye kadar kimsenin duygularını incittim mi?” herhangi birinin dışarıda kalması durumunda – Holofcener, hepsinin eskiden olduğu gibi bacakları kenardan sarkıtarak sahnede oturacaklarını umuyordu.

Louis-Dreyfus bu yönlendirmeyi reddederken, önüne çıkan ilk soruyu anladı ve iyi incelenmiş ilk gezilerinin ardından onu Holofcener ile ikinci bir işbirliğine çeken şeyin ne olduğunu açıkladı. Yeterince söylendibaşrolde James Gandolfini.

Louis-Dreyfus bunun “bir para işi” olduğu şakasını yaptıktan sonra, “Her şeyden önce, bir yazar ve yönetmen olarak Nicole ile çalışmak elbette karşı konulamaz.” Hikayeyi sevmesine yardımcı oldu. “Nicole ve ben öğle yemeği yerken bana bu önermeden bahsettiğinde ve bana önermeyi anlatır anlatmaz, evet, bu filmi yapıyorum diye düşündüm. Çok büyük bir şey hakkında çok küçük bir şey ve benim için çekici olan da buydu.

Filmde Louis-Dreyfus, New Yorklu bir romancı olan Beth rolünde, oldukça başarılı anılarının devamı için yıllardır çalışıyor ve onu onaylayan, destekleyici kocası Don (Menzies) ile sayısız taslak paylaşıyor. Beth’in dünyası, Don’un kayınbiraderi Mark’a aslında yeni kitabı beğenmediğini itiraf ettiğini duyunca hızla alt üst olur. Oyuncu kadrosunu Michaela Watkins, Owen Teague, Arian Moayed ve Jeannie Berlin tamamlıyor.

Tobias Menzies, Nicole Holofcener ve Julia Louis-Dreyfus Duygularımı incittin Sundance’de dünya prömiyeri.

Arturo Holmes/Getty Images

Bugünkü gösteri, dördüncü kez festivale geri dönen Holofcener için Sundance’in hoş bir dönüşü oldu. O daha yeni söylemişken Son teslim tarihi “yiğit” olarak anılmaktan hoşlanmadığı için, ait olduğu yere, evinde rahat ve kendine güvenen normal biri gibi davrandı. “Işıkları açabilir miyiz?” Holofcener, Sundance yetkililerine Soru-Cevap sırasında izleyicilerin sorularını yöneltirken sordu. “Eski Sundance’e alışkınım ve bu çok farklı.”

Kalabalıktan doğaçlamalar, Beth ve Don’un evliliğinin geleceği, Holofcener’ın yazma süreci ve Louis-Dreyfus ile Menzies’in bunu nasıl bulabildikleri hakkında sorular da dahil olmak üzere bazı anlayışlı soruları gözden geçirdikleri için talebini yerine getirmeleri iyi bir şeydi. yaşlı evli çift” kimyası. (Louis-Dreyfus, “Her zaman doğruyu söylemeli ve asla doğruyu söylememelisin” diyerek, ona ne zaman yalan söylemenin en iyisi ve ne zaman doğruyu söylemenin en iyi olduğu konusundaki görüşünü sunduğu için kahkahalar topladı.)

Ardından, ışıklar açık ve gözbebekleri, kolları havada bir sonraki seyirci için kalabalığı tararken, Michael J. Fox’un sadece gösteri için oturmadığı, aynı zamanda söylemek istediği bir şey olduğu ortaya çıktı. Fox — belgeselinin ilk gösterimi için burada, Park City’de Fotoğraf: Bir Michael J. Fox Filmi Hollywood süperstarından Parkinson hastalığı aktivistine kadar hayat hikayesini ayrıntılarıyla anlatan bu, filmi ne kadar sevdiğini ve evli olduğu için kendi hayatının ne kadarını ekrandan geri yansıttığını söyleyerek sorudan çok bir iltifat sundu. 35 yıldır Tracy.

Holofcener’in kariyeri boyunca şu tür filmlerde aldığı, ünlü izleyicilerden veya hayranlardan ya da tutkulu sinemaseverlerden gelen bu tür tepkiler. Paralı, Sevimli ve Harika Arkadaşlar ve Yürümek ve Konuşmak. Kişisel ilişkilerin bir yönüne, bazen geniş ama çoğu zaman niş ve sinirlere dokunarak birçok kişinin kendilerini veya arkadaşlarını veya aile üyelerini karakterlerde kolayca bulabilecekleri bir yönüne odaklanma becerisi nedeniyle uzun süredir övülüyor.

Kapanış yorumlarından birinde Holofcener, tipik test gösterimlerini, odak gruplarını ve benzerlerini atlayarak işini dünyaya yayabildiğini söyledi. “Geçmişte diğer stüdyolarda bile, listeleri alıyorsunuz, sayıları ve yorumları alıyorsunuz ve ben temelde istediğimi yapıyorum,” dedi büyük alkışlar arasında. “Durum böyle olduğu için şanslıyım.”

sinema-2