Oscar ödüllü film yapımcısı Barry Jenkins, dikkatleri yazar Lisa Taddeo, ünlü samimiyet koordinatörü Ita O’Brien ve Çift Terapisi Orna Guralnik, resmi bir Sundance Film Festivali paneli için samimiyetle ilgili her şeyi konuşacak, Hikayenin Gücü: Yakınlık Üzerine. Ancak konuyu derinleştirmeden önce Jenkins bir iltifatla boğazını temizlemek zorunda kaldı.

Ortağı, ödüllü film yapımcısı Lulu Wang, onun büyük bir hayranıdır. Çift Terapisi, ve üç sezonu da (birden fazla) gördü ve ona “yavaş yavaş” Showtime dizisini izletmeye başladı. Pazar günkü panele vardığında, moderatörün dizideki terapistle aynı kişi olduğunu fark etti ve hemen Wang’a mesaj attı. Jenkins, Wang’ın yanıtı hakkında “Ona şovu ne kadar sevdiğimi söylemelisin,” dedi.

Havadaki bu iltifatla Jenkins, Guralnik’in günün ilk sorusunu yanıtladı; kişisel düzeyde onlar için yakınlığın ne anlama geldiğiyle ilgili büyük bir soru. Jenkins’e gelince, kalabalığın cömert kahkahalarına “paneldeki yerleşik erkek olarak, samimiyetin çöpü çıkarmak ve bulaşıkları yıkamak olduğunu söylemem gerektiğini hissediyorum” diye şaka yaptı.

“Bana göre şu anki ilişkimdeki samimiyet, ne söylemek istediğimi biliyorum, ne söylemem gerektiğini düşündüğümü biliyorum” dedi ve ekledi, “ama burada ne hissettiğimi ve ne hissettiğimi biliyorum. en doğrudan yol, lanet gösterinizi birden çok kez izlemektir.

Jenkins, kazanan en iyi fotoğrafın setinden bir hikaye paylaştı. Ay ışığıaktörler Ashton Sanders ve Jharrel Jerome arasındaki ilk öpücüğü yönettiği yer. Sahildeki çok önemli sahne, Sanders’ın karakteri Chiron’un cinselliğinin ilk keşfine işaret ediyor. Sözde yakınlık koordinatörü olarak sormak zorunda kalan yönetmen, “Bu çocukların hiçbiri bir filmde oynamadı veya bir filmde kimseyi öpmedi,” dedi. “Kavrama bölümündeki tüm bu insanların ve tüm bu huysuz adamların önünde sevişmek zorundalar.”

Jenkins, Jerome’un sahneleri anlamakta bazı güçlükler yaşadığını hatırladı ve bunun Chiron’un ilk cinsel deneyimi olduğunu, ancak Jerome’un Kevin’i için olmadığını açıklayarak onunla konuştu. Jenkins, Jerome’a ​​anlattıklarını “Sana güveniyor, bu konuda ona yardım et,” diye hatırlıyor ve oyuncu buradan anlıyor. “Çerçeve kuruldu ve sahne oradan yönetildi.”

Dizide bir yakınlık koordinatörü olmadığını belirten Jenkins, “Film yapmanın sorunu, her bir oyuncunun kafasında ne olduğunu bilemeyeceğinizdir” dedi. Ay ışığı veya Beale Sokağı Konuşabilseydi. “Bir aktörün varlığının burada olması ve başka bir aktörün varlığının burada olması tehlikeli olabilir. Bu yönergelere sahip olmak gerçekten harika.”

Bir aktörün varlığından bahsetmişken, Sundance Enstitüsü’nden Joana Vicente’ye göre, planlanan panelist Dakota Johnson’ın “aile acil durumu” gerekçe gösterilerek etkinliğin başında duyurulmuştu. Panelin başka sorunları da vardı, özellikle başlangıcı bir saatten fazla geciktiren bir “teknik sorun”.

İş başladıktan sonra, dörtlü sette değişen protokoller, yakınlığa yaklaşımları, rıza ve #MeToo hareketinin bir sonucu olarak büyük değişikliklerin ardından bugünlerde işlerin nasıl yürüdüğüne dair mekanikler hakkında anlayışlı bir sohbete katkıda bulundu.

gibi projelerde çalışmış olan O’Brien, “Oyuncuların eylemi durdurmak için özerkliğe sahip olması gerçekten önemli” dedi. Bekçi, Normal İnsanlar, Büyük, Seni Yok Edebilirim, Endüstri, Bu Bir Günah, Cinsel Eğitim, Son Düello ve yaklaşan Magic Mike’ın Son Dansı. Partneriyle konuştuktan sonra kimsenin göğüslerine veya meme uçlarına dokunmayacağını ve başka oyuncuların da onun göğsüne veya meme uçlarına dokunmasını istemediğini söyleyen isimsiz bir aktörle yakın zamanda yaptığı çalışmalardan bir örnek paylaştı. “Gidebileceğinizi düşündüğünüz herhangi bir ilham kontrol edilir ve bu nedenle bu konuda endişelenmelerine gerek kalmaz. özgürlük var [in that]”

Jenkins, önceki yıllardan seks sahnelerini gündeme getirdiğinde çok fazla kahkaha attı. Jenkins, 70’ler, 80’ler ve 90’ların filmlerini izlerken, “Bu filmleri izliyorsunuz ve seks kötü. Bu çok kötü. Sanki, gerçekten, brah? Bunun bu şekilde filme alınması ve çerçevelenmesi gerektiğini düşündünüz mü?

sinema-2