Bir ışın kılıcı ile Rey.

Daisy Ridley olarak Rey… Palpatine.
resim: Lucasfilm

Yıl 2023 ve evet hala konuşuyoruz. Yıldız Savaşları devam üçlemesi. Spesifik olarak, bağlantıyı kesmek Rian Johnson’ın arasında Son Jedi ve JJ Abrams’ın Güç Uyanıyor ve Skywalker’ın Yükselişi. Yıldız Daisy Ridley’nin bir Sundance’de yeni film ve orada, karakteri Rey’in İmparator Palpatine’in torunu olduğunun ortaya çıkması hakkında ne düşündüğü soruldu, özellikle de potansiyel olarak “hiç kimse” olduğu konusunda bu kadar çok şey yapıldığında.

“Pekala, J.J. [Abrams] gibi olan biriydi, o kimsenin değilyani sadece değildi Son Jedi mesajın olduğu yerde, ”Ridley Rolling Stone’a dedi. “Sonuncusunda benim için ilginç olan şey, bir kahraman olabilirsin ve hiçbir yerden gelemezsin ya da bir kahraman olabilirsin ve kelimenin tam anlamıyla evrendeki en kötü insandan gelebilirsin. Anne babanız değilsiniz, büyükanne ve büyükbabanız değilsiniz, soyunuz ve sizden önceki nesiller değilsiniz. Yani, ben her zaman gibiydim, Elbette. Ama maaş notumu aşıyor. Kelimeleri söylüyorum, şeyi yap. Versiyonunu seviyorum, olmak istediğin herhangi biri olabilirsin ama aynı zamanda yanlışları düzeltebileceğin ve içine doğduğun şeye yardım edemediğin versiyonu da seviyorum.

Görünüşte bu çok diplomatik bir cevap. Suçlamaz veya taraf tutmaz. Sadece filmdeki olayların her yorumunun nasıl görülebileceğine dair bir bakış açısı sağlıyor. Hangisi tarafsız olsa da doğru cevaptır. Çünkü cevap yok. Filmler çıktıktan sonra artık yapımcıların değil, hayranlarındır. Rey’in Rey Palpatine olmasından nefret ediyorsanız, sorun değil. Eğer onu seviyorsan, sorun değil. Bununla ilgili daha karmaşık bir düşünceniz varsa, bu da sorun değil. Ridley her şeye açık görünüyor ve doğru cevap da bu.

Hala tüm bunları umursuyor musun? Bitti mi? Aşağıda bize bildirin. Ve unutma hepsi Yıldız Savaşları filmler Disney+ üzerinden yayınlanabilir.


Daha fazla io9 haberi ister misiniz? En son ne zaman bekleyeceğinizi kontrol edin hayret, Yıldız Savaşlarıve Yıldız Savaşları yayınlar, sırada ne var? Film ve TV’de DC Universeve geleceği hakkında bilmeniz gereken her şey Doktor Kim.genel-7