Finansal kurumların işlem verilerini taramak için bir platform sağlayan bir regtech girişimi olan Global Screening Services, 37 milyon sterlinlik fon sağladı.

Bulut tabanlı platformu, finans firmaları tarafından yüklenen işlem verilerini kamu ve özel yaptırım listeleriyle eşleştirerek değerlendirmek için yapay zeka kullanıyor.

Londra merkezli regtech şirketine yapılan yatırım AlixPartners, The Cynosure Group ve MUFG’den geldi.

Global Screening Services CEO’su Tom Scampion, “Yaptırım taraması hem uluslararası bir güvenlik zorunluluğu hem de küresel ödeme sistemindeki en önemli sürtüşme kaynaklarından biri – tüketicilerin ve işletmelerin giderek artan bir şekilde gerçek zamanlı anlaşma talep ettiği bir zamanda” dedi.

Scampion, AlixPartners’ın genel müdürü ve Deloitte’un bir ortağıdır.

Global Screening Services geliştirme kurulu başkanı John Cusack şunları söyledi: “Uyumun geleceği ortaklıklar ve platformlar olacak, GSS her ikisidir. Bankalar, düzenleyiciler ve bir bütün olarak sektörle birlikte çalışan GSS platformu, standartları iyileştirecek, maliyeti düşürecek ve dünya çapında etkili uyum sağlanmasına yardımcı olacaktır.”

The Cynosure Group’un başkanı ve kurucu ortağı Randal Quarles, regtech girişiminin yönetim kuruluna katıldı. MUFG’de mali suçlara uyum küresel başkanı olan William Langford, Global Screening Services’ın yönetim kurulu gözlemcisi olarak atandı.

GSS olarak da bilinen şirket 2021 yılında kuruldu ve şu anda 140’tan fazla çalışanı bulunuyor.

Diğer regtech şirketi Apperio, bu ay hukuk firması harcama platformu için 6 milyon sterlin topladı.genel-11