Qualcomm yakında Apple'ın bir sonraki M serisi yonga rakibini piyasaya sürebilir

Yonga üreticisi Qualcomm’un rekabet edecek yeni bir yonga seti geliştirdiği bildiriliyor Elma‘ın yaklaşan M serisi işlemcileri.

Gizmochina, yeni işlemcinin “Hamoa” kod adı altında geliştirildiğini ve “Snapdragon 8cx Gen4” olarak pazarlanmasının beklendiğini bildirdi.

12 çekirdekli SoC’den daha önce tipster tarafından bahsedilmişti. Kuba Wojciechowskişimdi silikonun adının Snapdragon 8cx Gen 4 olacağını iddia ediyor.

Şirket muhtemelen birkaç yonga seti üzerinde çalışıyor ancak en iyi performansı verdiği söylenen yonga setinin sekiz performans çekirdeğine sahip olması bekleniyor.

Ayrıca Oku

Küresel PC sevkiyatları 2022 Raporunun 4. Çeyreğinde yüzde 28 düştü
Qualcomm, hem destekli sürüş hem de eğlence için otomatik çipi piyasaya sürdü

Ancak yeni işlemcide Qualcomm’un Oryon çekirdeklerinin yer alıp almayacağı net değil.

Görünüşe göre şirket yeni bir grafik işleme birimi geliştirmiyor (GPU) Snapdragon 8cx Gen 4 için çünkü Snapdragon 8 Gen 2 ile aynı Adreno 740 grafik işlemcisine sahip olması bekleniyor.

Geçen yılın Kasım ayında, şirketin Yatırımcı Günü sırasında, Qualcomm CTO’su Jim Thompson Qualcomm’un Windows PC’ler için performans ölçütünü belirlemek üzere tasarlanmış yeni nesil ARM tabanlı bir SoC (çip üzerinde sistem) oluşturma planlarını duyurmuştu. iPhone üreticinin M serisi işlemcileri.

Bu arada, çip üreticisi bu ayın başlarında ‘Aslanağzı Uydu‘ — premium için uydu tabanlı iki yönlü yetenekli bir mesajlaşma çözümü akıllı telefonlar de Tüketici Elektroniği Gösterisi (CES) 2023, Apple’ın uydu mesajlaşma özelliğini alacak.

FacebooktwitterLinkedin
genel-9