Bumble, “Netflix ve Chill?” kullanıcılara popüler bir Netflix şovu hakkında sorular soran “Netflix Nights In” adlı haftalık Netflix temalı uygulama içi soru oyununun lansmanıyla teste girdi. Kullanıcılar, tüm soruları kimin doğru cevaplayabileceğini görmek için maçlarına karşı oynayabilir.

Yakın tarihli bir Bumble anketine göre, kullanıcıların %78’i, benzer TV ve film zevklerine sahip olan kibritlerle konuşmanın daha kolay olduğunu düşünüyor. Ankete katılanların yüzde yetmiş ikisi, bir randevuda TV şovları ve filmler hakkında konuştuklarını söyledi.

“Netflix Nights In” önümüzdeki Pazartesi, 30 Ocak’ta başlayacak ve 13 Mart’ta sona erecek. Soru oyunu, ABD, Kanada ve Birleşik Krallık’taki Bumble kullanıcıları tarafından kullanılabilir.

Her Pazartesi sorular, “Emily in Paris”, “Stranger Things”, “Squid Game”, “Selling Sunset”, “Love is Blind” ve “Outer Banks” dahil olmak üzere bir program etrafında dönecek. Her sorunun doğru cevabı, hem kullanıcı hem de eşleri yanıtlarını seçene kadar açıklanmayacaktır.

Ayrıca, her rauntta “Emily in Paris”ten Ashley Park, “Love is Blind”den Alexa Lemieux ve “Selling Sunset”ten Amanza Smith gibi ilgili şovdan yıldızlar yer alacak.

Görsel Kaynakları: Bumble

“Birini tanımaya başladığımızda, ortak ilgi alanları bulmaya çalışmak insan doğasında var. Netflix’te Pazarlama Ortaklıklarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Magno Herran yaptığı açıklamada, “Size bağ kuracak ve yüzeysel konuşmanın ötesine geçecek bir şey veriyor” dedi. “İnsanların Netflix şovları ve filmleri üzerinden bağlantı kurmasını ve çevrelerinde kendi topluluklarını oluşturmasını görmeyi seviyoruz. Ve bu ortaklıkla, insanlara, birçok sohbeti ateşlemeye yardımcı olan ‘biliyorsanız bildiğinizi’ Netflix referanslarına eğilirken izledikleri şeye göre onları anlayan birini bulmanın bir yolunu vermek istedik.”

Bumble daha önce Ekim 2022’de yayın hizmeti Apple TV+ ile ortaklık kurarak kullanıcılara popüler TV programı “Ted Lasso”daki kurgusal flört uygulamasına dayalı bir kör flört deneyimi yaşattı. Geçen yıl sona eren “Bantr Live” deneyimi, kullanıcıları neye benzediklerini görmeden rastgele olarak potansiyel maçlarla eşleştirdi. Kullanıcılara birbirlerine doğrudan mesaj göndermeleri için üç dakika verildi.

Tinder, kullanıcıların aradaki buzları kırmasına yardımcı olacak yollar da bulmaya çalışıyor. 2021’de Tinder, kullanıcıların her hafta oynayabildiği etkileşimli bir “kendi maceranı seç” hikayesi olan ikinci “Swipe Night” serisini başlattı. Flört uygulaması, 2022’de köpek kurtarma barınakları ile ortaklık kurarak Tinder kullanıcılarına Ulusal Köpek Haftası için profil fotoğraflarına bir barınak köpeği ekleme yeteneği verdi.genel-24